Nové majitele našly v aukcích broušené sklenice, fotoaparát i kamna

13.12.2022 - Šumperk

Šumperský ÚZSVM prodával v elektronických aukcích různé předměty z odúmrtě. Již tradičně byl mezi veřejností zájem o broušené sklo. Prodala se také zrcadlovka na kinofilm anebo kamna.

Úřad prodával formou jednotlivých aukcí vesměs drobné předměty z rozsáhlé odúmrtě. Zájem byl například o sadu broušených skleniček se džbánem. Cena se z nejnižšího podání stanoveného na 600 korun po 15 příhozech vyšplhala na 1 311 korun. Čiré zdobené sklenice byly prodány za 135 korun, tato aukce měla 22 příhozů a nejnižší podání bylo stanoveno na 30 korun.

 

Úřad prodal také dva elektrické radiátory za vyvolávací cenu 800 korun anebo jednookou zrcadlovku na kinofilm. Fotoaparát Pentacon Praktica MTL 50 koupil zájemce po dvou příhozech za 550 korun.

 

Odúmrť je v právním řádu České republiky obecně definována v občanském zákoníku takto: dědictví, které nenabude žádný dědic, připadne státu. Příslušnost ÚZSVM hospodařit s takto nabytým majetkem vyplývá ze zákona o majetku státu a podle stejného zákona se s ním také nakládá (tzn. nejprve proběhne nabídka státním institucím a v případě jejich nezájmu jsou předměty nabídnuty veřejnosti k prodeji).

 

Přílohy:Čiré zdobené sklenice.pngBroušená sada skleniček na vodu a džbán.pngFotoaparát.jpgRadiátory.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.