O pozemek po zaniklém státním podniku v obci Pašinka byl velký zájem

07.04.2021 - Kolín

Kolínské pracoviště ÚZSVM prodalo v elektronické aukci zatravněný pozemek o výměře 150 m² v obci Pašinka za 116 000 Kč.

Do elektronické aukce, v níž byla minimální cena stanovena na 35 000 korun, se přihlásilo sedm zájemců. Po osmdesáti příhozech byl pozemek prodán za 116 000 korun.

 

Jedná se o další vyřešený pozemek z Mapy majetku státu. Pozemek přešel na základě rozhodnutí Okresního národního výboru v Kolíně v roce 1960 do vlastnictví státu a správy Státního statku v Kolíně, který na pozemku tehdy hospodařil. Státní statek byl zrušen a poté v roce 2013 vymazán z obchodního rejstříku. Jelikož byl pozemek stále evidován ve vlastnictví tohoto zaniklého subjektu a žádná organizační složka státu s ním nehospodařila, převzal jej ÚZSVM v souladu se zákonem o majetku státu.

 

ÚZSVM v roce 2015 vypracoval unikátní inventuru nemovitostí zapsaných v katastru nemovitostní na stát – Mapu majetku státu. Díky ní zjistil, že v České republice se nacházelo 25 557 nemovitostí, které byly zapsány na subjekty zaniklé, nedohledané, nedostatečně identifikované či v likvidaci. ÚZSVM se na vyřešení těchto nemovitostí zaměřuje a celá řada jich již byla převedena na nového vlastníka.

Přílohy: Foto-Pašinka.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.