Obce díky ÚZSVM zvelebují zdarma převáděný majetek na Ústecku

15.09.2020 - Ústí nad Labem

ÚZSVM v Ústí nad Labem kontroluje dodržování podmínek stanovených ve smlouvách o bezúplatných převodech a zároveň v rámci kontrol sleduje proměny převedených nemovitostí, které jsou nyní ve vlastnictví obcí.

Ústecké pracoviště v minulosti převedlo z důvodu veřejného zájmu do vlastnictví města Chlumec zastavěný pozemek se stavbou občanské vybavenosti v té době sloužící jako kulturní dům. Byl zde umístěn velký sál k pořádání kulturních akcí, klubovny, kanceláře atd. Toto kulturně společenské středisko postavili občané obce v letech 1975 – 1980. V současné době v budově také sídlí Městský úřad Chlumec. Budova byla celkově opravena a získala zcela nový moderní vzhled.

 

Další výraznou proměnou prošly pozemky ležící v katastrálním území Skalice u Žitenic, které bezúplatně z důvodu veřejného zájmu v minulosti převedlo litoměřické pracoviště do vlastnictví obce Žitenice. Již v době převodu sloužily převáděné pozemky jako dětské hřiště a sportoviště, jejich vzhled a vybavení však neodpovídalo dnešním parametrům a dětským představám o klouzání či šplhání. Obec Žitenice pozemky významně proměnila a díky tomu mají děti spoustu možností, jak trávit volný čas na různých šplhadlech, klouzadlech a jiných prolézacích hradech.

Přílohy: 1257 Chlumec _koláž.jpg 1257Žitenice_koláž.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.