Obce na Pardubicku získaly zdarma od ÚZSVM několik pozemků

13.09.2021 - Pardubice

Pracoviště ÚZSVM v Pardubicích převedlo městu Nasavrky dva pozemky v obci. Obec Srnojedy získala od ÚZSVM zdarma jeden pozemek.

Jeden z pozemků se nachází v centru Nasavrk. Tento pozemek je z části tvořen veřejně přístupným chodníkem a z části místní komunikací. Původně patřil do vlastnictví Římskokatolické fary Nasavrky. Do vlastnictví státu zastoupeného Správou chráněných krajinných oblastí ČR přešla parcela kupní smlouvou.

 

Druhý pozemek se nachází v místní části Nová Ves města Nasavrky. Jedná se o chodník pro pěší. Parcela byla původně zapsaná jako veřejný statek. Do vlastnictví státu přešla na základě ústavního zákona. Oba pozemky jsou zapsány v pasportu místních komunikací města. Celková výměra obou pozemků je 443 m2 a jejich účetní hodnota činí 10 079 Kč.

 

 

Pozemek od ÚZSVM získala také obec Srnojedy. Na pozemkové parcele se nachází chodník. Pozemek je veřejně přístupný z okolních pozemků. Do vlastnictví státu přešel pozemek na základě Ústavy 9. května. Vzhledem ke skutečnosti, že se jednalo o majetek státu, s nímž žádná státní organizace nehospodařila, ujal se příslušnosti hospodaření na základě zákona o majetku státu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Hodnota pozemku o výměře 7 m2 činí 80 Kč.

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.