Obec Malšovice vybojovala pozemek v elektronické aukci

11.01.2022 - Ústí nad Labem

ÚZSVM v Ústí nad Labem prodal v elektronické aukci pozemek ležící v katastrálním území Stará Bohyně, o který byl nebývale velký zájem.

Jedná se o travnatý pozemek s několika vzrostlými stromy o rozloze 1 339 m2 ležící v katastrálním území Stará Bohyně. ÚZSVM tento pozemek získal do majetku od Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

 

Již před vyhlášením elektronické aukce ÚZSVM zaznamenal o tento pozemek zájem. Do prvního kola aukce se přihlásilo 20 účastníků. Podmínky aukce však splnilo jenom 18 z nich, v jednom případě nebyla složena požadovaná kauce a ve druhém případě nebyla kauce doručena v řádném termínu. Nejnižší podání za pozemek bylo stanoveno ve výši 44 000 Kč. Samotné aukce se pak aktivně zúčastnilo 11 účastníků, kteří v průběhu aukce učinili celkem neuvěřitelných 128 příhozů. Velký zájem o pozemek pak projevili poslední dva účastníci aukce, kteří se posledních 7 minut aukce vzájemně přehazovali, v průběhu tohoto času udělali 68 příhozů, aukce tak byla ukončena až 11 minut po plánovaném ukončení aukce. Nakonec pozemek vybojovala obec Malšovice s nabídnutou kupní cenou ve výši rovných 300 000 Kč. Došlo tak k téměř sedminásobnému navýšení minimální kupní ceny za tento pozemek.

Přílohy:ÚL-09 - Stará Bohyně.jpgÚL-09 - Stará BohyněII.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.