Olomouc převzala pozemky pro vybudování nové komunikace

15.09.2023 - Olomouc

ÚZSVM bezúplatně převedl do vlastnictví města Olomouc tři pozemky s celkovou výměrou bezmála tři tisíce metrů čtverečních v místní části Nová Ulice.

Pozemky v ulici Profesora Fuky leží pod starou asfaltovou komunikací a v jejím bezprostředním okolí.  Ta už ale neplní potřeby rozsáhlé bytové výstavby posledních 20 let. Lokalita Nová Ulice je svou architekturou ojedinělá a je považována za lukrativní olomouckou čtvrť. Dříve byla tato část města kompletně oplocena a nepřístupná. V minulém století tu mnoho let působila Sovětská armáda.

Na jednom z pozemků byla dříve parkovací stání pro vozidla přepravující těžce postiženou osobu. Město nyní potřebuje změnit parametry vozovky a jejího okolí tak, aby vznikla zcela nová obslužná komunikace a spojnice mezi dvěma významnými silnicemi.

 

ÚZSVM pozemky získal jako nepotřebný majetek Fakultní nemocnice Olomouc.  Původně byly v majetku Vojenského bytového družstva. Ministerstvo obrany pozemky v lokalitě předalo v roce 2009 Úřadu práce České republiky k výstavbě nové administrativní budovy. K té nakonec nedošlo a pozemky převzala sousedící fakultní nemocnice za účelem vybudování nových potřebných pavilonů. Tři pozemky však byly pro nemocnici nepotřebné.

Přílohy:IMG_0005.JPG
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.