Středa, 1. dubna 2020

Olomoucké pracoviště ÚZSVM využije nářadí propadlé státu

12.04.2019
Olomoucké pracoviště ÚZSVM využije nářadí propadlé státu
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Olomouci převzal na základě usnesení Okresního soudu v Bruntále mj. dva šroubováky s plastovou rukojetí a kovové kladívko, které propadly státu v souvislosti s trestnou činností. Nářadí poslouží zaměstnancům ÚZSVM.
Nářadí bylo použito ke spáchání přečinu poškození cizí věci, krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního dokladu. Konkrétně pachatel násilně vniknul do několika osobních a nákladních automobilů na území České republiky a rovněž na území Polska a odcizil jednak vozidlo samé, a dále různé movité věci, zejména laptopy, mobilní telefony, koženou tašku, firemní razítka, peněženky s hotovostí (USD a PLN) a platebními kartami, občanský průkaz, řidičský průkaz, technické průkazy od vozidel.
 
Pachatel byl za tyto činy pravomocně odsouzen k odnětí svobody v trvání 3 roků a 6 měsíců nepodmíněně, neboť se těchto činů dopustil ve zkušební době, když byl za podobnou činnost již trestán a podmíněně propuštěn. Propadlé věci byly převedeny do provozního majetku a budou sloužit olomouckému pracovišti pro vlastní údržbu.