Pátek, 28. února 2020

ÚZSVM prodal ve výběrovém řízení zkonfiskované pozemky

27.06.2019
ÚZSVM prodal ve výběrovém řízení zkonfiskované pozemky
Novojičínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo vítězi výběrového řízení na prodej majetku dva pozemky o celkové výměře 129 m2 v katastrálním území Bravantice za 44 501 Kč.
Jedná se o pozemky úzkého tvaru, které se nacházejí v okrajové části obce. Oba jsou připojené k pozemkům v soukromém vlastnictví a jsou užívané společně s nimi jako zahrada.  Protože kromě vlastníka pozemků, s nimiž tyto pozemky tvoří jeden funkční oplocený celek, projevily o koupi zájem i další subjekty, nebyly shledány podmínky pro přímý prodej, a proto bylo vyhlášeno výběrové řízení. Nicméně vítězem se stal současný majitel zahrady jako celku.
 
Pozemky byly až do roku 2015 zapsány v katastru nemovitostí ve prospěch fyzické osoby německé národnosti, které byl majetek v roce 1945 zkonfiskován podle Benešových dekretů. Prověřením nabývacích dokladů bylo zjištěno, že majetek nebyl předmětem přídělového řízení, ale přešel do správy Místního národního výboru Bravantice. V důsledku jej převzal do své příslušnosti hospodaření Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.