Pondělí, 17. února 2020

ÚZSVM prodejem pozemků ve Fulneku vyřešil sousedské spory

01.08.2019
ÚZSVM prodejem pozemků ve Fulneku vyřešil sousedské spory
Novojičínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo v prvním kole výběrového řízení s aukcí dva pozemky o celkové výměře 555 m2 ve Fulneku za 152 500 Kč. Jejich novým vlastníkem se stalo Zemědělské a obchodní družstvo Slezská Dubina.
Pozemky se nacházejí v okrajové a klidné lokalitě Dolejší Kunčice a jsou užívány jako veřejná účelová komunikace zajišťující přístup k bytovému domu, zemědělským budovám a okolním pozemkům. V minulosti byl jedním ze sousedních vlastníků zamezen přístup na tyto pozemky, čímž vznikl problém s přístupem obyvatel bytového domu do jejich domovů. Převodem cesty na nového vlastníka by tak mohly být všechny další sousedské spory zažehnány, neboť jeho cílem je zachovat přístupovou cestu zachovat.
 
Stát získal pozemky na základě konfiskace a ponechal si je jako státní rezervu. Následně byly přiděleny národnímu podniku Státní statek v Odrách a poté přešly na Okresní úřad v Novém Jičíně. ÚZSVM získal pozemky v souvislosti se zánikem tohoto okresního úřadu.