Středa, 22. ledna 2020

Díky elektronické aukci získal nový majitel pro horké letní dny výrobník ledu

30.07.2018
Díky elektronické aukci získal nový majitel pro horké letní dny výrobník ledu
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Přerově prodalo prostřednictvím elektronického aukčního systému výrobník ledu. Minimální podání v elektronické aukci bylo stanoveno na 2 500 Kč. Zájem se před příchodem žhavých letních dnů dal očekávat, což průběh aukce potvrdil: Pět účastníků provedlo 10 příhozů a konečná částka dosáhla téměř dvojnásobku nejnižší ceny – 4 550 Kč.
 

I když vítěz elektronické aukce si pro získaný přístroj musel dojet přes polovinu republiky až z jižních Čech, s vyzvednutím na prahu léta neváhal. Výrobník ledu si už krátce po ukončení aukce v Přerově převzal a odvezl domů.

ÚZSVM nabyl výrobník ledu na základě usnesení Okresního soudu v Přerově. Předmět byl uložen v soudní úschově, ale protože se o přístroj v průběhu jednoroční lhůty nikdo nepřihlásil, připadl státu.

Elektronický aukční systém, který slouží k prodeji nepotřebného státního majetku, spustil ÚZSVM v roce 2018. V první fázi nabízí movitý majetek, následně bude spuštěn i prodej nemovitého majetku. Elektronické aukce se může účastnit každá fyzická či právnická osoba, která je zaregistrovaná v systému. Elektronický aukční systém naleznete zde​​​​.