Úterý, 28. ledna 2020

ÚZSVM převzal rekreační objekt v Hrabůvce od Státního veterinárního ústavu

23.11.2018
ÚZSVM převzal rekreační objekt v Hrabůvce od Státního veterinárního ústavu
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Přerově převzal od Státního veterinárního ústavu rekreační objekt s pozemky v katastrálním území Hrabůvka u Hranic.
Převzaté nemovitosti se nachází v rozptýlené zástavbě rekreačních objektů v lokalitě Kunzov. Přístup k chatě je umožněn po zpevněné komunikaci. Objekt má dvě nadzemní podlaží (technické a obytné) a podkroví. V prvním podzemním podlaží (technickém) se nachází garáž se schodištěm, záchod a sklady. V prvním nadzemním podlaží (obytném) se nachází chodba, dva pokoje, kuchyň a balkón (veranda). V podkroví se nachází jeden větší pokoj. Objekt byl užíván cca od roku 1968 a v rámci životnosti stavby prošel částečnou rekonstrukcí. Nemovitost je bez zařízení. 
 
ÚZSVM objekt nabídne k prodeji veřejnosti, a to buď ve výběrovém řízení s aukcí, nebo prostřednictvím Elektronického aukčního systému.  
 
Povinnost předat nepotřebný majetek od organizačních složek státu a státních organizací na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vznikla dnem 1. března 2016, kdy nabyla účinnosti novela zákona o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích.
Elektronický aukční systém, který slouží k prodeji nepotřebného státního majetku, spustil ÚZSVM v roce 2018. Elektronické aukce se může účastnit každá fyzická či právnická osoba, která je zaregistrovaná v systému. Elektronický aukční systém naleznete zde: http://bit.ly/ElektronickeAukce.