Podej lukrativních pozemků v areálu hotelu Pyramida na Břevnově

23.01.2023 - v hlavním městě Praze

ÚZSVM v Praze vyhlásil elektronickou aukci na prodej 4 pozemků ležících v areálu architektonicky ojedinělého hotelu Pyramida v pražském Břevnově. Aukce těchto lukrativních nemovitostí se uskuteční 21. až 23. února 2023.

Větší část pozemků tvoří funkční celek se stavbou hotelu Pyramida. Tři z parcel mají dohromady výměru 12 329 m2 a evidovány jsou jako ostatní plocha. Je na nich například parkoviště, areálové komunikace nebo lavičky, vše ve vlastnictví majitelů hotelu, a je zde také zeleň. Čtvrtý pozemek s rozlohou 6 229 m2 má charakter zastavěné plochy a nádvoří, a právě na něm je samotný hotel vystavěn. Nejnižší podání v elektronické aukci je stanoveno na 381 500 000 korun a minimální navýšení na 10 000 korun.

 

Protože parcely tvoří s hotelem funkční celek, náleží podle Občanského zákoníku vlastníkovi hotelu předkupní právo. V praxi to znamená, že pokud bude mít aukce vítěze, bude majetek nejprve za stejných podmínek – tedy za cenu nejvyššího nabídnutého podání – nabídnut vlastníkovi hotelu Pyramida. Pokud nepřijme, smlouva bude sepsána s vítězem aukce.

 

ÚZSVM uzavřel po dlouholetém soudním sporu s vlastníkem hotelu nájemní smlouvu, jejíž předmětem je právo na užívání těchto rozlehlých pozemků.

 

Detaily aukce jsou k dispozici na tomto odkazu.

ÚZSVM - NMS Detail aukce (nabidkamajetku.cz)

 

Přílohy:hotel pyramida.jpghotel pyramida 2.jpgsnímek KN hotelu Pyramida.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.