Podíl na pozemku v Hukovicích v elektronické aukci ztrojnásobil svou cenu

19.01.2023 - Šumperk

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jeseníku prodal v elektronické aukci podíl o velikosti 1/5 pozemku v Hukovicích u Velké Kraše za více jak trojnásobek původní minimální ceny.

Prodej pětinového podílu na pozemku s ornou půdou o výměře 2 097 m2 se uskutečnil prostřednictvím elektronického aukčního systému na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz a vyvolal zájem z řad široké veřejnosti. Do aukce se přihlásilo šest účastníků, kteří učinili 29 příhozů, které navýšily původní minimální cenu podílu ze 13 000 Kč na 42 022 Kč. Výsledná cena tak dosáhla více jak trojnásobku minimální požadované ceny. Tato částka byla odvedena do státního rozpočtu.

 

Úřad získal podíl pozemku na základě komplexních pozemkových úprav.

 

 

Hukovice u Velké Kraše jsou známé jako rodiště světoznámého výrobce bylinného likéru Alberta Michlera. Původní výrobna zásobovala kompletně celou Rakousko-uherskou monarchii a značka se  svým likérem Original Buchsdorfer Magenbitter proslavila po celém světě. Michler dodával nápoje do také do císařské a královské domácnosti, byl prvním z distributorů jamajského rumu ve střední Evropě, zásoboval také rakouské císařské námořnictvo. Dnes tato značka působí ve Velké Británii.

Přílohy:Hukovice - foto.JPGHukovice - ortofoto.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.