Příjmy ÚZSVM za tři čtvrtletí letošního roku dosáhly 1, 1 miliardy korun

22.10.2020

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce září roku 2020 příjmů ve výši 1 133 837 502 korun. V meziročním porovnání příjmy vzrostly o téměř 60 milionů korun. Zároveň se jedná o druhý nejlepší výsledek za toto období od roku 2015.

„Již za tři čtvrtletí se nám podařilo přesáhnout schválený rozpočet pro letošní rok o téměř 25 %. Dosavadní výsledek příjmů považuji za mimořádný úspěch, a to zejména kvůli koronavirové krizi, ale také proto, že značná část agendy ÚZSVM, jako například zastupování jiných organizačních složek státu v právních sporech, dohledávání nejasných vlastníků či řešení bezprizorních státních nemovitostí, žádné příjmy negeneruje,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

 

Nejvyšší podíl na výsledku příjmů za devět měsíců letošního roku měly příjmy z prodejů nepotřebných státních nemovitostí, které dosáhly téměř 701 milionů korun. Za prodej pozemků získal ÚZSVM částku přesahující 455 milionů korun, příjmy z prodejů ostatních nemovitostí, jako jsou například domy a byty, pak činily téměř 246 milionů korun. Za pronájem pozemků a ostatních nemovitostí pak ÚZSVM v tomto období získal téměř 196 milionů korun.

 

K nejvýznamnějším prodejům během devíti měsíců roku 2020 patřil například prodej dvou rodinných domů v Praze-Troji za 46 milionů korun či prodej areálu zahradnictví vhodného i k bytové výstavbě v Plzni na Doubravce, který nový majitel získal v elektronické aukci za 39,9 milionu korun. Nového vlastníka má také dvacet pozemků u hotelu Globus v Praze na Chodově, které byly prodány za 23,3 milionu korun, nebo funkcionalistická vila na pražském Barrandově postavená pro Miloše Havla, strýce prvního českého prezidenta, jejíž prodej přinesl do rozpočtu 21,9 milionu korun. ÚZSVM se také podařilo za 19,9 milionu korun prodat areál bývalého vysílacího střediska v obci Stěžery, který v minulosti sloužil i jako rušička vysílání rádia Svobodná Evropa.

 

V současnosti si může veřejnost od ÚZSVM na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz koupit v transparentním výběrovém řízení, elektronické aukci nebo dražbě například areál bývalého výchovného ústavu v Králíkách za cenu 28,5 milionu korun, administrativní areál v Šumperku, v němž dříve sídlil místní úřad práce, za 15 milionů korun, nebo řadový rodinný dům na lukrativní adrese v Praze-Hájích za 9,3 milionu korun.

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.