Přímé prodeje majetku vynesly do státního rozpočtu více než 1,5 mil. korun

19.02.2021 - Litoměřice

ÚZSVM v Litoměřicích prodal přímým prodejem čtyři pozemky za celkovou kupní cenu ve výši 1 584 610 Kč.

Pozemek o výměře 680 m2, který se nachází v Litoměřicích byl prodán za kupní cenu 1 476 070 Kč. Je zčásti zastavěn stavbou ve vlastnictví kupujícího.  Nezastavěná část tvoří dvůr k této stavbě. Pozemek získal ÚZSVM do majetku po ukončení činnosti Okresního úřadu Litoměřice.

 

Další pozemek získala do svého vlastnictví vodárenská společnost. Pozemek o rozloze 396 m2 leží v katastrálním území Sulejovice. Jedná se o úzký pruh pozemku, na kterém se nachází zeleň. V přední části pozemku se nachází stavba čerpací stanice odpadních vod. Vodárenská společnost za pozemek, který potřebuje k zajištění svého provozu, zaplatila 69 860 Kč. Před prodejem byl tento pozemek součástí pozemku o velikosti 1 656 m2, současně byl tento pozemek v katastru nemovitostí zapsaný na neznámého vlastníka. Zaměstnanci ÚZSVM tak nejdříve zajistili nabývací tituly, ze kterých vyplynulo, že původní pozemek vznikl z pozemkové parcely, která patřila panství Lovosice knížete Dr. A. Schwarzenberga. Majetek knížete přešel do majetku na základě dle zákona o převodu vlastnictví majetku hlubocké větve Schwarzenbergů na zemi Českou z roku 1947.

 

Menší pozemek o velikosti 24 m2 ležící v katastrálním území Litoměřice byl prodán za kupní cenu 27 040 Kč. Tento pozemek je zcela zastavěn stavbou garáže ve vlastnictví kupující. ÚZSVM nabyl pozemek do majetku po zrušení Okresního úřadu Litoměřice.

 

Poslední prodaný pozemek o výměře 39 m2 je zastavěný stavbou rekreační chatky a leží v katastrálním území Malé Žernoseky v oploceném areálu letního tábora, v Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Rekreační chatka je ve vlastnictví fyzické osoby, která pozemek získala po zaplacení kupní ceny ve výši 11 640 Kč. Pozemek ÚZSVM získal od Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

Přílohy: 120Litoměřice.jpg 120MaléŽernoseky.png 120Sulejovice.JPG
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.