Pondělí, 9. prosince 2019

prosinec

Majitel zemřel bez dědiců, jeho majetek převzal stát

04.12.2019
Kotlasy (Žďárský deník) – Žďárskému Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) připadly finance ve výši téměř 300 tisíc korun a rodinný dům s pětadvaceti pozemky o výměře téměř 37 tisíc metrů čtverečních v Kotlasech.

První soudy odmítly nároky Lichtenštejnů

02.12.2019
Novinky.cz (Kolín, Děčín) - České soudy začaly rozmotávat právně, historicky i politicky zamotané klubko. Pustily se do 26 žalob, které minulý rok v prosinci podala Nadace knížete z Lichtenštejna na český stát ve snaze vysoudit zpátky miliardový majetek, který byl konfiskován po válce na základě dekretů prezidenta Beneše.

Prodej státního majetku

31.12.2018
Reportáž ČT o činnosti ÚZSVM v roce 2018.

Státní úřad letos prodával čivavy, koně či měděný drát

27.12.2018
Praha (ČTK) - Zhruba stovku čivav, stádo koní, několik tun měděného drátu a řadu dalších neobvyklých věcí prodal letos Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Mezi věcmi, které připadly státu z pozůstalostí bez dědiců nebo propadly z trestné činnosti, byly i nemovitosti a umělecké předměty. ČTK to řekl mluvčí ÚZSVMRadek Ležatka. Od února začal úřad používat elektronický aukční systém, o nabídky v něm byl velký zájem, dodal.

ÚZSVM prodal v dražbě dům v Břevnově za téměř 16 milionů Kč

19.12.2018
Praha (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Praze prodal ve veřejné dražbě řadový rodinný dům v Břevnově za 15,8 milionu korun. Nejnižší podání bylo stanoveno na 10 milionu Kč, došlo tak k navýšení o více než polovinu.

Lesy ČR získaly zajímavé pozemky s Jalovčím potokem (Pelhřimovský deník)

19.12.2018
Budíkov (silvarium.cz) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pelhřimově převedl v minulých dnech státnímu podniku Lesy ČR celkem pět pozemků o výměře 1 012 metrů čtverečních nacházejících se u Budíkova.

Chcete levně bydlet? České dráhy a stát se zbavují nemovitostí!

14.12.2018
Praha (nova.cz) - Chcete výhodně nakoupit, ale ceny současných nemovitostí se vám zdají neuvěřitelně vysoké? Nyní máte příležitost nakoupit za opravdu nízké ceny. Stát a společnost České dráhy se zbavují nepotřebných budov, domů a bytů. Vyberete si?

Kuchyňské spotřebiče putují výchovnému ústavu

14.12.2018
Teplicko (Teplický deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedl zdarma sadu kuchyňských spotřebičů výchovnému ústavu Kostomlaty pod Milešovkou.

Věznici čeká poslední krok. Rozhodovat bude vláda

13.12.2018
Uherské Hradiště (idnes.cz) - Tak blízko k proměně ještě nebyla. Věznice v Uherském Hradišti se během tohoto roku dočkala zásadního posunu v přípravě rekonstrukce a vybudování Muzea totality. Zbývá poslední krok, záměr je potřeba schválit.

Stát uspěl v soudních sporech za více než 25 miliard korun

12.12.2018
Praha (idnes.cz) - Česká republika uspěla ve dvou soudních sporech za dohromady více než 25 miliard korun. Zhruba 15,7 miliardy ve sporu se společností El NIŇO a ve sporu o deset miliard korun s fyzickou osobou ohledně dlouhého dědického řízení.

Prodali pozemky za 250 tisíc

11.12.2018
Vrbovec (Znojemský deník) – Dva pozemky, které se nacházejí v centru Vrbovce prodali v uplynulých dnech státní úředníci.

Lázně si vybavily truhlářskou dílnu nářadím od ÚZSVM

11.12.2018
Teplice (Teplický deník) – Teplické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) předalo státní příspěvkové organizaci Léčebné lázně Kynžvart nářadí v hodnotě 1 050 korun, které jako majetek zabavený z trestné činnosti úřad získal usnesením Okresního soudu v Teplicích.

Stát znovu nabídl k pronájmu areál barokního zámku

10.12.2018
Praha (Mladá fronta DNES) - Stát podruhé nabídl k pronájmu areál barokního zámku Veleslavín v Praze 6. Cenu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který má zámek z 18. století ve správě, stanovil na 525 tisíc korun měsíčně.

Za zámek vítěz dražby nezaplatil, přišel o kauci

10.12.2018
Bruntál (Moravskoslezský deník) - Už deset let se stát marně snaží prodat zámek Dívčí Hrad na Osoblažsku. Nevyšel mu ani poslední pokus. Vítěz dražby nezaplatil a jeho kauce propadla. Šanci dostane druhý v pořadí.

Zámek, o nějž se tahá Praha s Babišem, marně hledá nájemce

07.12.2018
Praha (seznamzpravy.cz) - Je libo zámeček? Za 750 tisíc měsíčně ho nikdo nechce. ​Areál na Veleslavíně měl jít do dražby za 382 milionů korun. Hlavní město by jej ale údajně chtělo využít. Měla to být druhá největší státní aukce v historii. Zámeček Veleslavín s přilehlým parkem a dalšími budovami měl jít koncem listopadu do aukce s vyvolávací cenou 382 milionů korun. Proti plánu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který nepotřebný majetek státu spravuje, se ale postavilo nové vedení pražského magistrátu. Prý by chtělo kulturní památku získat pro sebe.

Bývalé „území nikoho“ ve Vidnavě ožilo

05.12.2018
Vidnava (Šumperský a jesenický deník) – Na pozemcích, které až donedávna neměly vlastníka, město znovu vybudovalo hřiště. Zajímá se i o další parcely.

Zámek Dívčí Hrad koupilo občanské sdružení

05.12.2018
Bruntál (Právo) - Šťastný konec snad bude mít prodej zchátralého zámku Dívčí Hrad na Bruntálsku.

Po utrpení našli nový domov: 24 psů z množírny už má nové majitele

04.12.2018
Plzeň (blesk.cz) - O týrané psy z plzeňské množírny Ivy W. je zájem. Už 24 z nich našlo nový domov poté, co jejich profily zveřejnil a nabídl k adopci Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Wastlovou policie obvinila v listpadu z týrnání zvířat a nelegálního podnikání, hrozí jí až 5 let vězení.

Nejsou vaše? Tisíce nemovitostí stále hledají vlastníka!

03.12.2018
Praha (nova.cz) Tisíce Čechů jsou majiteli domů, pozemků nebo třeba lesů, ale nemají o tom ani potuchy. Jde o nemovitosti, u kterých není jasné, kdo je jejich majitel. Pokud se o ně nikdo nepřihlásí, propadnou za pět let státu.

Úřad dopátral 14 majitelů

03.12.2018
Dubňany (Hodonínský deník) – Čtrnáct mrtvých lidí vlastní pozemky, které částečně zasahují pod vodní plochu Jarohněvického rybníka u Dubňan.