Středa, 26. února 2020

prosinec

Nejvyšší výnosy ÚZSVM

27.12.2019
Praha (ČT1) - Nemovitosti, předměty, ale třeba taky zvířata celkem asi za 1 400 000 000 Kč prodal letos Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Majetkový úřad hlásí třetí nejvyšší příjem v historii. Prodejem věcí za letošek vydělal 1,4 miliardy

27.12.2019
Praha (irozhlas.cz) - Letošní rok byl pro něj z hlediska příjmů mimořádně úspěšný, řekl mluvčí úřadu Radek Ležatka. Zhruba v polovině prosince evidoval podle něj úřad výnosy kolem 1,4 miliardy korun, což je třetí nejvyšší částka ročních příjmů v historii. Tento úřad existuje od července 2002.

Muž neměl dědice, byt prodal stát

17.12.2019
Teplice (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech v Teplicích (ÚZSVM) ve výběrovém řízení s aukcí byt v teplických Trnovanech za 415 500 korun. ÚZSVM získal byt po muži, který zemřel bez dědiců.

Laminovačky stát vydražil

16.12.2019
Liberecko (Liberecký deník) – Laminovací stroje, které používal podvodník pro tisk padělaných dokladů, skončily v dražbě.

Stát dědí poklady i ponožky

16.12.2019
Praha (Lidové noviny) - Případů, kdy zemřelý nemá dědice ani závěť, ubývá * Stát se majetky snaží využít a když to nejde, prodá je. Končící rok 2019 bude rekordním v počtu lidí, kteří si u notáře sepsali závěť. Počet těch, kteří pořídí poslední vůli, ovšem roste každoročně už dlouho. Zároveň také klesá počet lidí, kteří zemřeli bez dědice a jejich majetek připadl státu. Podle statistiky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který je ze zákona o majetku státu oprávněn s takto nabytým majetkem hospodařit, se tak v loňském roce stalo ve 1271 případech.

Týraní psi našli nové majitele. Rezáček, Žofka i v útulku narozená štěňata

13.12.2019
Hodonín (hodoninsky.denik.cz) - Hodonínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převzalo v červenci třiadvacet psů. Majitel o ně přišel kvůli týrání.

Majetkový úřad ušetří na IT

10.12.2019
PRAHA (Lidové noviny) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uzavřel nové smlouvy na provoz svých majetkových IT systémů.

Provozovatel výkupny odpadů odkoupil od státu pozemky

10.12.2019
Rochov, Brozany n. O. (Litoměřický deník) – Litoměřické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo pozemky ležící v areálu sloužícím ke sběru a výkupu odpadů.

Chcete řopík? Ke koupi jich je přes dvacet

09.12.2019
Ústí nad Labem (Ústecký deník) – Máte zájem? Stát na Ústecku prodává zhruba dvě desítky předválečných bunkrů řopíků. Pozornost vzbuzují spíš u soukromníků nebo spolků vojenské historie. Oproti tomu ústecký magistrát příliš zájmu o odkoupení řopíků neprojevil. „Prozatím jsme se tou možností nezabývali,“ uvedl náměstek primátora Pavel Tošovský (ODS). S neochotou k tomu přistupují i obvodní radnice a ohánějí se především nedostatkem peněz.

Na 15. pokus stát udal vidnavský seminář

09.12.2019
VIDNAVA (Mladá fronta DNES) - Když Vězeňská služba ČR koupila v roce 2008 bývalý kněžský seminář ve Vidnavě na Jesenicku, zaplatila za něj 29 milionů. Plán vybudovat zde káznici a detenční ústav pro psychicky narušené vězně však ztroskotal. Teď stát prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) po letech neúspěšných pokusů areál konečně prodal. Za desetinu toho, co kdysi církvi zaplatil. Vidnava se tak konečně zbaví chátrajícího komplexu, s nímž si nikdo nevěděl rady.

Majitel zemřel bez dědiců, jeho majetek převzal stát

04.12.2019
Kotlasy (Žďárský deník) – Žďárskému Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) připadly finance ve výši téměř 300 tisíc korun a rodinný dům s pětadvaceti pozemky o výměře téměř 37 tisíc metrů čtverečních v Kotlasech.

První soudy odmítly nároky Lichtenštejnů

02.12.2019
Novinky.cz (Kolín, Děčín) - České soudy začaly rozmotávat právně, historicky i politicky zamotané klubko. Pustily se do 26 žalob, které minulý rok v prosinci podala Nadace knížete z Lichtenštejna na český stát ve snaze vysoudit zpátky miliardový majetek, který byl konfiskován po válce na základě dekretů prezidenta Beneše.

Prodej státního majetku

31.12.2018
Reportáž ČT o činnosti ÚZSVM v roce 2018.

Státní úřad letos prodával čivavy, koně či měděný drát

27.12.2018
Praha (ČTK) - Zhruba stovku čivav, stádo koní, několik tun měděného drátu a řadu dalších neobvyklých věcí prodal letos Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Mezi věcmi, které připadly státu z pozůstalostí bez dědiců nebo propadly z trestné činnosti, byly i nemovitosti a umělecké předměty. ČTK to řekl mluvčí ÚZSVMRadek Ležatka. Od února začal úřad používat elektronický aukční systém, o nabídky v něm byl velký zájem, dodal.

ÚZSVM prodal v dražbě dům v Břevnově za téměř 16 milionů Kč

19.12.2018
Praha (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Praze prodal ve veřejné dražbě řadový rodinný dům v Břevnově za 15,8 milionu korun. Nejnižší podání bylo stanoveno na 10 milionu Kč, došlo tak k navýšení o více než polovinu.

Lesy ČR získaly zajímavé pozemky s Jalovčím potokem (Pelhřimovský deník)

19.12.2018
Budíkov (silvarium.cz) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pelhřimově převedl v minulých dnech státnímu podniku Lesy ČR celkem pět pozemků o výměře 1 012 metrů čtverečních nacházejících se u Budíkova.

Chcete levně bydlet? České dráhy a stát se zbavují nemovitostí!

14.12.2018
Praha (nova.cz) - Chcete výhodně nakoupit, ale ceny současných nemovitostí se vám zdají neuvěřitelně vysoké? Nyní máte příležitost nakoupit za opravdu nízké ceny. Stát a společnost České dráhy se zbavují nepotřebných budov, domů a bytů. Vyberete si?

Kuchyňské spotřebiče putují výchovnému ústavu

14.12.2018
Teplicko (Teplický deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedl zdarma sadu kuchyňských spotřebičů výchovnému ústavu Kostomlaty pod Milešovkou.

Věznici čeká poslední krok. Rozhodovat bude vláda

13.12.2018
Uherské Hradiště (idnes.cz) - Tak blízko k proměně ještě nebyla. Věznice v Uherském Hradišti se během tohoto roku dočkala zásadního posunu v přípravě rekonstrukce a vybudování Muzea totality. Zbývá poslední krok, záměr je potřeba schválit.

Stát uspěl v soudních sporech za více než 25 miliard korun

12.12.2018
Praha (idnes.cz) - Česká republika uspěla ve dvou soudních sporech za dohromady více než 25 miliard korun. Zhruba 15,7 miliardy ve sporu se společností El NIŇO a ve sporu o deset miliard korun s fyzickou osobou ohledně dlouhého dědického řízení.