Pondělí, 30. března 2020

prosinec

Chomutov získal nemovitosti

28.12.2009
Deset pozemků a čtyři budovy v areálu Podkrušnohorského zooparku získal úplně zadarmo Chomutov. Nemovitosti do jeho majetku bezúplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Bývalou celnici ve Vratěníně u Znojma bude patrně nutné zbourat

26.12.2009
Bývalou celnici na česko-rakouských hranicích ve Vratěníně na Znojemsku bude patrně nutné zbourat. Objekt se nyní již napotřetí pokouší prodat Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, ale nikdo o něj nemá zájem, včetně obce, řekl vratěnínský starosta Martin Kincl. Budova je nyní k mání za 2,7 milionu korun.

Kroměříž získala budovu knihovny. ádá i pozemky

21.12.2009
Kroměřížská radnice získala do svého vlastnictví budovu, v níž sídlí příspěvková organizace Knihovna Kroměřížska. Město přitom celá transakce nestála ani korunu.

Chomutov získal od státu pozemky a budovy v zooparku

21.12.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedl bezúplatně na Chomutov deset pozemků a čtyři budovy v místním Podkrušnohorském zooparku.

Knihovna změnila majitele, rozšíří se o další oddělení

19.12.2009
Budovu v Kroměříži převedl stát na město. Změna vlastníka se čtenářů nedotkne.

Týn chce od státu kulturní dům zdarma

15.12.2009
Město se bojí, že jinak nebude moci ovlivnit osud budovy. Pokud se brzy neobjeví kupec, objekt radnice získá.

Kroměříž od státu získala do svého majetku budovu knihovny

15.12.2009
Kroměřížská radnice získala do svého vlastnictví budovu, v níž už řadu let sídlí příspěvková organizace Knihovna Kroměřížska.

Na místě rašeliniště mají vyrůst naučné stezky

10.12.2009
Na místě někdejší těžby rašeliny mezi Perninkem a Abertamy v Krušných horách má být vybudována síť naučných stezek.

Stát daroval Sušici pozemek

10.12.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně převedl pozemek v katastrálním území Sušice do vlastnictví města.

Pozemek chrání město

10.12.2009
Město Sušice na Klatovsku získalo pozemek o rozloze 11 800 m2 v účetní hodnotě 8000 korun. Ve veřejném zájmu mu jej bezúplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, pracoviště Klatovy.

Domov v Oseku získal dvě kola

10.12.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabídl Domovu pro osoby se zdravotním postižením Osek za odhadní cenu dvě jízdní kola, která stát získal jako takzvanou odúmrť.

Rašeliniště v Krušných horách převedl stát českým lesům

09.12.2009
Rašeliniště v Krušných horách patří Lesům ČR. Bezúplatně jim je převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Karlovy Vary.

Krušnohorské rašeliniště poblíž Perninku získaly od státu Lesy ČR

08.12.2009
Rozsáhlé krušnohorské rašeliniště poblíž Perninku na Karlovarsku bezúplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) státnímu podniku Lesy České republiky.

Prodej ižkova památníku rozvířil diskusi

04.12.2009
Nový majitel památky by získal 15 hektarů luk, lesů, občerstvení a s tím taky muzeum, mohylu a ižku v nadživotní velikosti.

Zájemci o Louku nedodali dokumenty

04.12.2009
Pravděpodobně až jedenáctého prosince bude Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových jednat o eventuálním prodeji Louckého kláštera.

Zařízení na výrobu lihu úřad zlikvidoval

02.12.2009
Nelegální zařízení na výrobu lihu zlikvidovalo břeclavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Stalo se tak na základě usnesení Okresního soudu v Břeclavi.

Areál ižkova památníku v Trocnově bude na prodej

02.12.2009
Parkový areál Památníku Jana ižky v jihočeském Trocnově bude podle České televize na prodej. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, kterému připadl, není příslušný areál provozovat a o areál nestojí tamní úřad ani jiné státní instituce. Úřad ho tak nabídne ve volném prodeji, uvedla dnes televize.