Pátek, 10. dubna 2020

prosinec

Zimní výšlap na samotný vrchol Landeku

22.12.2007
Naučnou stezku přírodním unikátem stále těžce poškozují vandalové. Landek je pro Ostravu mytickou horou. Tak jako Slezskoostravský hrad chránil hranice Slezska, hrad Landek chránil hranice českého státu. Na samém vrcholu kopce je nevelký pozemek (1,4 hektaru), který Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl na Agenturu ochrany přírody a krajiny (AOPK), takže o něho pečuje Správa Chráněné krajinné oblasti Poodří.

Šrotují pirátská CD

20.12.2007
Více než dvě stovky pirátských CD nosičů, které byly zabaveny pachatelům trestných činů, skončily v minulých dnech v drtičce.

Peníze vězňů skončily ve státním rozpočtu

18.12.2007
Bankovky v celkové hodnotě dvacet tisíc korun, které našla kontrola při osobní prohlídce odsouzených ve věznici v Kynšperku, skončily ve státním rozpočtu.

Peníze zabavené ve věznici odvedl úřad do státního rozpočtu

18.12.2007
Neoprávněně držené bankovky ve výši dvaceti tisíc, které byly zajištěny při osobních prohlídkách vězňů v minulém roce, odvedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových do státního rozpočtu. V tiskové zprávě to včera uvedla vedoucí samostatného oddělení komunikace Jana Lysá.

Stát převedl pozemky na obce

18.12.2007
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v uplynulých dvou letech převedl celkem 88 pozemků pod komunikacemi o výměře 83 880 m2.

Přechodné období stále trvá, ale...

06.12.2007
Zhruba před rokem mělo skončit přechodné období, kdy měly obce s rozšířenou působností a kraje opustit administrativní objekty po bývalých okresních úřadech a postavit svá vlastní sídla. O tom, jak vypadá současná situace, jsme hovořili s Ing. Kateřinou Eyerovou, která je pověřena zastupováním vedoucí oddělení Veřejné správy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Stát sjednotil majetková práva

05.12.2007
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových umožnil prodejem 65 pozemků v areálu Autocampingu Knížecí rybník v Zárybničné Lhotě na Táborsku sjednocení vlastnického vztahu budov a pozemků.

Darované pozemky pomohou dopravě

03.12.2007
Opavská pobočka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových letos převedla na ؘeditelství silnic a dálnic (ؘSD) devatenáct pozemků.

Opava převedla pozemky za 2,5 milionu

03.12.2007
Rada města Opavy schválila převod pozemků v hodnotě 2,5 milionu korun. Stalo se tak na jednání rady 20. listopadu a pozemky budou převedeny bezúplatně, což znamená, že je město v podstatě daruje. Komu?

Raduňský zámek obohatil svou expozici

03.12.2007
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně prodalo ve výběrovém řízení přízemní budovu se zastavěným pozemkem, zahradou o výměře 2 696 metrů čtverečních, dvěma dřevěnými kůlnami a stodolou.