Pátek, 28. února 2020

prosinec

Úřady budou povinně evidovat budovy v novém registru

21.12.2012
Praha (ČTK) - Státní úřady budou mít povinnost vést evidenci administrativních budov v Centrálním registru administrativních budov. Registr administrativních budov byl spuštěn letos 28. října a má zefektivnit správu státních budov. Po zasedání vlády to uvedl premiér Petr Nečas.

Místo do popelnice poputuje sbírka obrazů do Muzea umění

20.12.2012
Olomouc (Olomoucký deník) – Sbírky Muzea umění v Olomouci se rozšířily o pětasedmdesát obrazů českého malíře Františka Bílka. Jejich cena se pohybuje asi kolem 143 tisíc. Pro muzeum je získala kurátorka Simona Jemelková, která po malířově smrti uspořádala pohřeb a pečovala o zákonné opatření jeho pozůstalosti.

Z hraničních přechodů se stalo muzeum či penzion i pro psy

20.12.2012
České Budějovice (ČTK) - Zubní ordinace, hotel pro klienty se psy nebo muzeum železné opony. To vše jsou dnes bývalé hraniční přechody v Jihočeském kraji pět let poté, co se Česko stalo součástí schengenského prostoru, vyplývá z ankety ČTK.

Ilegální výrobní linka cigaret skončila nakonec ve šrotu

13.12.2012
Děčín (Ústecký deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), jeho odloučené pracoviště v Děčíně, dostalo za úkol zajistit likvidaci strojů na výrobu cigaret zabavených podle pravomocného usnesení Krajského soudu v Ústí nad Labem – pobočky v Liberci.

Plzeňský kraj dostal pozemky za 9 milionů

13.12.2012
Plzeň (plzenskenovinky.cz) - Kraj je získal od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Klatovy (Územní pracoviště Plzeň).

Na jablonecké faře skončila rekonstrukce

04.12.2012
Jablonec nad Nisou (libereckenovinky.cz) - V Jablonci nad Nisou skončila rekonstrukce bývalé fary. Opravy vyšly na 24 milionů korun.