Sobota, 28. března 2020

prosinec

Zabavené padělky skončily v drtičce odpadů

17.12.2013
Domažlice (Domažlický deník) – Nelegální kopie a padělky, které byly zabaveny na Domažlicku a připadly státu na základě trestního řízení, byly zničeny. Jejich likvidaci zajistilo domažlické odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Likvidace textilních padělků a kopií CD a DVD

17.12.2013
Plzeň (plzenskenovinky.cz) - Domažlický Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zajistil likvidaci propadnutých nebo zabraných věcí, které připadly státu na základě trestního řízení. Předměty byly zlikvidovány v drtičce odpadů. Získaná drť se následně používá jako alternativní palivo.

Bankovky zobrazující vojáky i děti míří z Břeclavi do muzea

04.12.2013
Břeclav (Břeclavský deník) – Sto čtyřicet neplatných československých bankovek a mincí předali zástupci břeclavské pobočky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Moravskému zemskému muzeu v Brně. Peníze pochází z let 1960 až 1987.

Brněnské muzeum získalo z pozůstalosti kolekci bankovek a mincí

04.12.2013
Brno (ČTK) - Numismatickou sbírku Moravského zemského muzea obohatilo 140 československých bankovek a mincí z 20. století. Stát je získal jako odúmrť, tedy z pozůstalosti člověka, který zemřel bez dědiců. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových pak rozhodl o bezúplatném převodu do muzejních sbírek, oznámil dnes ČTK mluvčí úřadu Robert Hurt.