Reakce na nepravdivé informace ohledně platů a odměn na ÚZSVM

15.06.2021

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uvádí na pravou míru zcela nepravdivé informace o platech zaměstnanců, které se objevily v reportáži České televize a také na serveru platyuredniku.cz.

Údaje o platech ředitelů územních pracovišť zveřejněné na platyuredniku.cz jsou zcela chybné, protože byly poskytnuté odměny započítány dvakrát. Tatáž chybná informace se následně objevila i v pořadu České televize 168 hodin, kde byla také uvedena nesmyslná informace, že platy vzrostly meziročně o 46 %. Proto bude ÚZSVM žádat o opravu zveřejněných chybných údajů na portále platyuredniku.cz.

 

ÚZSVM v žádném případě neporušil žádný zákon ani jiný předpis, odměny ředitelům územních pracovišť byly poskytnuty v souladu se zákonem za splnění mimořádného nebo zvlášť významného pracovního úkolu. Odměny byly vyplaceny zejména z následujících důvodů: díky činnosti územních pracovišť byl ÚZSVM úspěšný například v oblasti právních jednání (ÚZSVM jen za loňský rok uhájil státu 45 miliard Kč, aktuálně hájí státu téměř 200 miliard Kč), příjmech do státního rozpočtu zejména za prodej nepotřebného státního majetku (v roce 2020 dosáhl ÚZSVM čtvrtých nejvyšších příjmů v historii), v řešení bezprizorních státních nemovitostí zapsaných na zaniklé a nedohledané státní subjekty a nemovitostí s neznámými vlastníky, které komplikují rozvoj obcí (do konce roku 2020 ÚZSVM snížil počet nemovitostí zapsaných na tyto subjekty o 7 231 a vyřešil 37 129 případů nemovitostí s nejasnými vlastníky), bezúplatných převodech nemovitostí, například na obce a kraje (ÚZSVM v roce 2020 bezúplatně převedl 17 081 položek nemovitého majetku v hodnotě 767,8 milionu Kč) či úsporách státních institucí na nájemném a provozu a údržbě v souvislosti s přesunem z komerčních prostor do státních budov (úspory v řádu desítek milionů korun).

Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.