Upřesnění ke směnám majetku mezi státem a hlavním městem Prahou

17.04.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) upřesňuje informace, které se v médiích objevují v souvislosti se směnou nemovitostí mezi státem a hlavním městem Prahou.
Více...

Reakce na informace o zámku Štiřín

01.03.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) byl Ministerstvem zahraničních věcí informován, že nemovitosti Zámku Štiřín budou zřejmě prohlášeny za nepotřebné. V případě postupu podle zákona o majetku státu by pak nemovitosti byly bezúplatně převedeny na ÚZSVM. K tomu dosud nedošlo, ÚZSVM ani není známo, zda již byly nemovitosti prohlášeny za nepotřebné.
Více...

Vyjádření ÚZSVM ke směnám majetku mezi státem a hlavním městem Prahou

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) reaguje na nepřesné informace, které se objevily v článku Seznam Zpráv ohledně směn nemovitostí mezi státem a hlavním městem Prahou.
Více...

Vyjádření ÚZSVM k nemovitostem s nedostatečně identifikovanými vlastníky

31.01.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) reaguje na nepřesné informace ohledně nemovitostí s takzvanými nedostatečně identifikovanými vlastníky, které se objevily v komentáři na Info.cz.
Více...

Reakce na komentář Hospodářských novin ohledně inventury státního majetku

26.01.2023
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se důrazně ohrazuje proti nepřesným informacím v komentáři Hospodářských novin týkající se zpracování přehledu pro stát nepotřebných nemovitostí, které na svém jednání dne 25. ledna 2023 schválila vláda.
Více...

Reakce na anketu Sdružení místních samospráv

11.11.2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) k udělení „přešlapu roku“ ze strany Sdružení místních samospráv zdůrazňuje, že dlouhodobě podporuje obce a kraje převody nepotřebného státního majetku v případech, kdy jsou splněny zákonné podmínky.
Více...

Reakce na nepravdivé informace v rozhovoru na webu Lupa.cz

26.07.2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se opětovně důrazně ohrazuje proti vyjádření Michala Bláhy ohledně Centrálního registru administrativních budov (CRAB).
Více...

Reakce ÚZSVM na opakované nepravdivé výroky předsedy Komory dražebníků

21.06.2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se znovu důrazně ohrazuje proti nepravdivému vyjádření předsedy Komory dražebníků ČR Jiřího Bureše v souvislosti s dražbou areálu na náměstí Republiky, které se objevilo v rozhovoru pro Konkursní noviny.
Více...

Otevřený dopis ÚZSVM k areálu tenisových kurtů v Praze na Letné

08.06.2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejňuje z důvodu transparentnosti další odpověď na dopis a e-mail k areálu tenisových kurtů v Praze na Letné, který byl zaslán spolku Alternativa II.
Více...

Upřesnění k budově bývalého Skloexportu v Liberci

27.05.2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) upřesňuje informace, které se v médiích objevují v souvislosti s žádostí Libereckého kraje o převod budovy bývalého Skloexportu v Liberci.
Více...

Reakce ÚZSVM na opakovaná nepravdivá tvrzení předsedy Komory dražebníků

20.04.2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se znovu důrazně ohrazuje proti nepravdivému vyjádření předsedy Komory dražebníků ČR Jiřího Bureše v rozhovoru pro Konkursní noviny, které se týkalo prodeje nepotřebného státního majetku prostřednictvím elektronického aukčního systému.
Více...

Vyjádření ÚZSVM k poskytnutí nemovitostí pro řešení uprchlické krize

29.03.2022
V souvislosti s aktuální mimořádnou situací vytipoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) k využití cca 30 potenciálně vhodných objektů, které má ve své správě. O dalších nemovitostech úzce jedná s jednotlivými státními institucemi, kraji a obcemi po celé republice, které mají rovněž přehled o potřebě nemovitostí. V případě, že o nemovitost požádají, ÚZSVM sjednává výpůjčku.
Více...

Otevřený dopis ÚZSVM k areálu tenisových kurtů na Letné

21.01.2022
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejňuje z důvodu transparentnosti odpověď na dopis k areálu tenisových kurtů v Praze na Letné, který byl zaslán spolku Alternativa II. Pro dokreslení situace doplňujeme fotografie areálu.
Více...

Vyjádření ke spekulacím deníku Blesk

15.12.2021
Vyjádření generální ředitelky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
Více...

Vyjádření ÚZSVM k nepravdivým informacím o areálu tenisových kurtů na Letné

10.12.2021
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) reaguje na zcela lživé informace související s areálem tenisových kurtů na Letné, které jsou aktuálně šířeny na sociálních sítích.
Více...
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.