Čtvrtek, 21. listopadu 2019

Reakce na nepřesnosti

Vyjádření ke kauze domu Krajského ředitelství Policie v ulici Sdružení

12.02.2016
Vyjádření k pochybení zaměstnance ÚZSVM v letech 2013 a 2014.

Vyjádření k poslaneckému návrhu ohledně hospodaření s hrobovými místy

10.02.2016
S paní poslankyní Chalánkovou i s Ministerstvem financí na řešení této problematiky spolupracujeme. V současnosti by podle našeho názoru byla lepším řešením novela zákona o majetku státu.

Vyjádření ÚZSVM k článku týdeníku Nový život o projektu rybníku ve Velkých Němčicích

05.02.2016
V článku zpravodajského týdeníku Nový život nazvaném „Plány městyse: rybník i mokřady“ zveřejněném dne 28.1.2016 jsou čtenáři nepřesně informováni starostou Velkých Němčic Josefem Smetanou o tom, že Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) brzdí jednání s vedením obce o případném převodu pozemku, který by obci umožnil vybudovat přírodní areál o ploše sedmnácti hektarů. Jeho součástí má být i rybník, jenž by měl vzniknout z části i na státním pozemku parc. č. 5005/1 v k.ú. Velké Němčice o výměře 98.640 m2, s nímž je příslušný hospodařit ÚZSVM.

Vyjádření ÚZSVM ke kauze penzionu v Rozvadově

13.01.2016
Státu zastoupenému Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) připadl v prosinci 2013 rámci trestního řízení dům v Rozvadově, který podle rozsudku sloužil k provozování trestné činnosti.

Vyjádření k nepřesnostem v článku MF DNES ohledně pronájmu pozemků pod sjezdovkami v Harrachově

21.12.2015
ÚZSVM se ohrazuje vůči zavádějícím informacím, které zveřejnil dne 21. prosince 2015 deník MF DNES v článku nazvaném „Nová rána pro lyžaře: dražší vleky“. V textu se objevuje informace o jednání o navýšení ceny pronájmu státních pozemků pod sjezdovkami v lyžařském středisku Harrachov, které vede ÚZSVM s jeho provozovatelem. Autor zde cituje ředitele harrachovského střediska Jiřího Krejčího, jenž uvádí, že „před deseti lety areál státu platil necelých sedm korun za metr čtvereční a nyní se má cena zvednout téměř na šestnáct“.

Vyjádření ÚZSVM ke článku serveru Kverulant.org ohledně systému CRAB

25.11.2015
Server Kverulant.org v nedatovaném příspěvku opakovaně mate čtenáře nepřesnými informacemi o Centrálním registru administrativních budov (CRAB). Například jde o nesprávnou informaci o nákladech na pořízení a provoz CRAB, stát má údajně za informační systém zaplatit 1,6 miliardy korun. Ve skutečnosti se náklady za tento systém, jenž je nástavbou nad stěžejní aplikací ÚZSVM Informační systém majetku státu (ISMS), očekávají od roku 2010 do roku 2019 v přibližné výši 800 mil. Kč včetně DPH.

Reakce na anonymní dopis

12.11.2015
ÚZSVM uveřejňuje reakci na anonymní podání, které bylo dnes doručeno některým médiím.

Vyjádření k pronájmu pozemků pod sjezdovkami v Harrachově

04.11.2015
Vzhledem k nepřesným nebo neúplným informacím v některých médiích ohledně pronájmu státních pozemků v Harrachově uveřeňujeme otázky odpovědi, které jsme poskytli médiím.

Vyjádření k článku MF Dnes ohledně společnosti Viktoriagruppe

30.10.2015
V reakci na článek v MF Dnes ohledně insolvenčního jednání společnosti Viktoriagruppe se generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Kateřina Arajmu důrazně ohrazuje proti nepravdivému tvrzení a prohlašuje, že není pravda, že by na možnost mimosoudní dohody „80:20“ jakkoliv „tlačila“.

Vyjádření ÚZSVM k pozemkům v Rosicích u Brna

27.10.2015
Reakce ÚZSVM na vyjádření starosty Rosic u Brna Jaroslava Světlíka v článku zveřejněném dne 24. 10. 2015 na serveru Parlamentnilisty.cz. Starosta Rosic v něm mimo jiné kritizuje podle něj příliš komplikovaný a zdlouhavý proces převodu pozemků pod obecním koupalištěm z vlastnictví státu na město Rosice.

Vyjádření ÚZSVM k přechodu majetku státu na obce na počátku 90. let a k iniciativě poslance Farského

14.10.2015
V rámci projednávání návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích, zaznělo několik nepřesností, které je třeba uvést na pravou míru. Především je nutné odmítnout tvrzení, že by byla připravována vlna „znárodňování“ majetku obcí.

Možný pokus o ovlivnění „dražby století“

29.09.2015
V reakci na páteční Právo, kde se uvádí, že prý leží jakýsi stín na dražbě areálu na náměstí Republiky v Praze, bych ráda ozřejmila pozadí tohoto údajného stínu. Za vším stojí aktivita předsedy Komory dražebníků ČR, navzdory názvu čistě soukromé společnosti předsedy pana Jiřího Bureše.

Vyjádření k článku v deníku Právo ohledně dražby areálu na náměstí Republiky

25.09.2015
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) důrazně odmítá, že by se nad dražbou areálu na náměstí Republiky vznášel jakýkoliv stín.

Vyjádření k insolvenčnímu řízení společnosti Viktoriagruppe - článek Lidových novin

17.09.2015
Vyjádření k článku v Lidových novinách a na serveru Lidovky.cz „Bavorský sklad s českou naftou je na prodej. Jednáme, říká správce“.

Vyjádření ÚZSVM k výrokům předsedy Komory dražebníků

15.09.2015
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se důrazně ohrazuje proti dalším jednostranným dehonestačním vyjádřením předsedy komory dražebníků Jiřího Bureše. Ten opakovaně účelově a nepravdivě napadá ÚZSVM. Pan Jiří Bureš uvádí mimo jiné značně zavádějící tvrzení o „prošetřování“ veřejné zakázky ze strany Ministerstva financí.

Doplňující informace k článku časopisu Týden „Velký státní výprodej“

07.09.2015
Zveřejňujeme nepublikované odpovědi generální ředitelky ÚZSVM Kateřiny Arajmu na dotazy redaktorů časopisu Týden pro článek s tématikou prodejů státního majetku publikovaný pod názvem „Velký státní výprodej“ ve vydání ze dne 7. září 2015.

Vyjádření k insolvenčnímu řízení společnosti Viktoriagruppe

03.09.2015
Praha, 3. 9. 2015 - Vzhledem k tomu, že insolvenční řízení společnosti Viktoriagruppe v současné době probíhá, nelze v tomto směru poskytovat žádné detailní informace. S insolvenčním správcem společnosti v současnosti intenzivně jednáme. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových činí a bude činit všechny potřebné kroky k ochraně zájmů České republiky.

ÚZSVM odmítá účelovou kritiku předsedy Komory dražebníků

25.08.2015
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových se důrazně ohrazuje proti jakýmkoliv nařčením z netransparentnosti při zpeněžování majetku ze strany předsedy Komory dražebníků ČR Jiřího Bureše.