Středa, 27. května 2020

Reakce na nepřesnosti

Reakce ÚZSVM na prohlášení primátora Hřiba

13.02.2019
Reakce ÚZSVM na prohlášení primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba o administrativním komplexu Letňany.

Reakce na nepřesné informace Seznam Zpráv ohledně pozemků v Letňanech

01.02.2019
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) je o skutečnostech uvedených v článku Seznam Zpráv informován a aktivně danou situaci řeší.

Reakce na názory ohledně budovy Jeseniova 60 a systému CRAB

15.01.2019
V textu na Facebooku pana Milana Jaroše bohužel dochází jednak k nesprávnému zobecňování, ale hlavně zde téměř vůbec není rozlišeno časové hledisko. Tedy je zaměňován stav před 5,6,7 a více lety za současný stav. V bodě 5 je uvedeno, že současné vedení ÚZSVM je jiné než předchozí a že se snaží, ale zbytek textu bohužel, ačkoliv je psaný v přítomném čase, zůstal daleko v minulosti.

ÚZSVM se ohrazuje proti informacím v Ekonomu

10.01.2019
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových se důrazně ohrazuje proti informacím v časopise Ekonom, který naznačuje, že se vedení ÚZSVM nemůže seznamovat s utajovanými informacemi z důvodu chybějící bezpečnostní prověrky.

Reakce na článek o CRAB v Euru

11.12.2018
V pravděpodobně žertovné rubrice týdeníku Euro „Odposlech“ se objevily nepravdivé informace o Centrálním registru administrativních budov (CRAB).

ÚZSVM v kauze Promopro žádnou chybu neudělal, naopak zabránil odčerpání peněz

10.12.2018
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových se důrazně ohrazuje proti informaci v článku Aktuálně.cz, že měl udělal formální chybu v kauze Promopro. Naopak svým procesním postupem zabránil možnému odčerpání zajištěných peněz v řádu minimálně desítek milionů korun.

Reakce na nepřesné informace iHNed.cz ohledně pozemků v Dejvicích

19.11.2018
Praha, 19. 11. 2018 - Není pravda, že by Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízel pozemky v pražských Dejvicích Národní galerii, jak uvedl zpravodajský server iHNed.cz.

Reakce na zprávu agentury ČTK ohledně příjmů ÚZSVM

19.11.2018
Praha, 19. 11. 2018 - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) upřesňuje informace ČTK ohledně svého hospodaření za prvních devět měsíců letošního roku.

Reakce na další nepřesné informace ohledně zámku Veleslavín

19.11.2018
Praha, 19. 11. 2018 – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) reaguje na další nepřesné informace týkající se areálu pražského zámečku Veleslavín, tentokrát na serveru Echo24.cz a novinky.cz.

ÚZSVM žádným developerům nenahrává

07.11.2018
ÚZSVM žádným developerům nenahrává
Praha, 7.11.2018 - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se důrazně ohrazuje proti tvrzení starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře na serveru novinky.cz.

Informace k plánované veřejné dražbě zámečku Veleslavín

15.10.2018
Informace k plánované veřejné dražbě zámečku Veleslavín
Praha, 15.10.2018 - ÚZSVM z důvodu zveřejnění některých nepřesností uvádí informace k plánované veřejné dražbě zámečku v pražském Veleslavíně.

Reakce na nepravdivé informace ohledně rekonstrukce chodníku v Krnově

03.10.2018
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se ohrazuje proti ne zcela přesné informaci uvedené v článku Rekonstrukci chodníku zatím brání majetkové poměry vydaném v bruntalsky.denik.cz

Reakce na nepravdivé informace ohledně trestního oznámení v kauze OKD

13.08.2018
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se ohrazuje proti nepravdivým informacím v článku o trestním oznámení ve věci OKD, které se objevily na serveru forum24.cz. Obdobné nepravdivé informace byly publikovány i na serveru Echo24.cz.

Upřesnění k přebírání nemovitostí v Děčíně

25.07.2018
Vzhledem k ne zcela přesnému vyznění článku v severočeské MF Dnes ohledně administrativních budov v Děčíně zveřejňujeme celou odpověď paní redaktorce.

Upřesnění k převodu pozemků pod kruhovým objezdem v Liberci

18.07.2018
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) upřesňuje informaci uvedenou v tiskové zprávě Libereckého kraje, zejména formulaci o tom, že převod trval „neuvěřitelné čtyři roky“.

Reakce na zavádějící článek serveru Drbna.cz

29.06.2018
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se důrazně ohrazuje proti zavádějícímu článku na serveru Drbna.cz, který obsahuje i nepravdivé informace.

Reakce na nepřesné informace webu Lidovky.cz

15.06.2018
V článku ohledně předané látky ve tvaru spodního prádla je uvedena nepřesná citace.

Vyjádření ke zřícenině hradu Bukov

24.05.2018
V dnešním Týdeníku Vysočina je uvedeno, že se ÚZSVM nevyjádřil k situaci zříceniny hradu Bukov (též zvanému Lísek). Informace není pravdivá, ÚZSVM se k situaci vyjádřil a redaktor dokonce za vyjádření poděkoval. Vzhledem k tomu, že vyjádření se v článku neobjevilo, zveřejňujeme jej v plném znění (s výjimkou osobních údajů).

Reakce na další nepravdivé a manipulativní výroky Jaromíra Soukupa v TV Barrandov

17.05.2018
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zveřejňuje reakci na další nepravdivé a manipulativní výroky v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa na TV Barrandov.

Reakce na nepravdivé a zavádějící informace v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa

10.05.2018
ÚZSVM se důrazně ohrazuje proti nepravdivým a manipulativním tvrzením pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. Kromě uvedení zcela nepravdivých informací moderátor pomíchal mnoho témat i státních institucí, přičemž naprostá většina z nich přitom nemá s ÚZSVM vůbec nic společného. Z dvaceti témat, která nadnesl v části svého pořadu zabývající se státním majetkem J. Soukup, se ÚZSVM týkalo pouze sedm.