Pátek, 28. února 2020

říjen

V budově po cizinecké policii budou v Hraničné silničáři

31.10.2008
Kraslice chtěly u hranic otevřít infocentrum. Kraj má ale při získání objektu přednost.

Český statistický úřad se stěhuje do budovy archivu

31.10.2008
Od zítra dostala pobočka prachatického českého statistického úřadu nové prostory. Přestěhuje se do budovy Státního okresního archivu ve Vodňanské ulici. Jde o dvoupodlažní budovu, kterou dříve využíval prachatický okresní úřad, řekla pro Deník vedoucí oddělení komunikace Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Českých Budějovicích Jana Rennerová.

Získají celnici. Co s ní? Byty

30.10.2008
V bývalé celnici v Mikulovicích na Jesenicku najdou levné bydlení sociálně slabí lidé jak z Mikulovic, tak z blízkých polských Glucholaz. Alespoň taková je představa o využití budovy, kterou Mikulovice brzy dostanou od státu. Celnice chtějí převzít také Javorník a Zlaté Hory a zajistit jejich využití. Budovy přestaly sloužit policii po vstupu Česka a Polska do schengenského prostoru v prosinci 2007.

Pozemky pro dálnici D8 Úřad pro zastupování státu předal

30.10.2008
Pozemky, jejichž hodnota přesahuje částku 218 tisíc korun, bezúplatně předal ؘeditelství silnic a dálnic ČR (ؘSD) Úřad pro zastupování státu ve věcech (ÚZSVM).

Církevní škola získala od státu svou budovu

24.10.2008
Už řadu let v ní působí, přesto se až nyní Církevní škola v Kroměříži dočkala. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových na ni totiž bezúplatně převedl budovu na kroměřížském Velkém náměstí.

Církevní škola: konečně už je ve svém

24.10.2008
Úřad pro zastupování státu předal budovu bezúplatně, ředitelka s ní má velké plány.

Nýrsko získalo majetek ze Svaté Kateřiny

16.10.2008
Movitý majetek na hraničním přechodu Svatá Kateřina na Klatovsku patří Nýrsku. Na město jej převedl plzeňský Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Nýrsko jako první obec převzalo hraniční přechod

16.10.2008
První z osmi hraničních přechodů v Plzeňském kraji dostalo město Nýrsko. Plzeňský Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových mu předal zdarma jedenáct mobilních buněk na přechodu Svatá Kateřina - Neukirchen v hodnotě téměř pět milionů korun.

Hraniční přechod převzalo město

16.10.2008
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl na město Nýrsko a na Plzeňský kraj hraniční přechod Svatá Kateřina “ Neukirchen b. Hl. Blut.

V Masných krámech je soukromník

13.10.2008
První z malých obchůdků v Masných krámech v centru města již koupil soukromník. Masný krámek byl také veden v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky.

Mánes by měl radost. Jeho zámek znovu ožije

07.10.2008
Další éra zámku Čechy pod Kosířem začala v pondělí po patnácté hodině. Smlouvu o bezúplatném převodu památky podepsal hejtman Olomouckého kraje Ivan Kosatík a generální ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Miloslav Vaněk. Nový majitel, Olomoucký kraj, má s areálem velké plány.

Zámek už patří Olomouckému kraji

07.10.2008
Zámek v Čechách pod Kosířem vlastní od včerejščka Olomoucký kraj. Smlouvu o bezúplatném převodu včera v sídle šlechticů rodu SylvaTaroucy podepsali hejtman Ivan Kosatík a generální ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Miloslav Vaněk.

Soud přísněji trestá řidiče

07.10.2008
Recidivistům, kteří za volant usedli opakovaně opilí nebo bez řidičského průkazu, odebírá auta.

Strážní objekty z přechodů zmizely

06.10.2008
Strážní objekty umístěné na hraničních přechodech po celé republice už jsou minulostí.

Vypůjčenou celnici teď spravují Slavonice

06.10.2008
Smlouva o výpůjčce bývalé celnice ve Slavonicích je podepsaná. Stalo se tak poslední zářijový den, kdy dokument podepsali zástupci města a Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Do konce roku bude budovu spravovat město Slavonice, pak se uvidí.

Celníci zůstanou asi půl roku

03.10.2008
Hraniční přechod Dolní Dvořiště bude do konce roku majetkem obce.

Policie získala nové garáže

03.10.2008
Areál s dvanácti garážemi, dvojgaráží a dílnou v Písku získala Policie ČR. Policie bude tyto prostory využívat zejména ke garážování vozidel, které byly zabaveny ve spojitosti s trestnou činností.