Úterý, 7. dubna 2020

říjen

Město získalo část svého opevnění

25.10.2011
Mikulov - Mikulov získal do užívání část městského opevnění. Bezplatně. Do vlastnictví města jej převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Mikulov získal od státu část opevnění města

25.10.2011
Část středověkého městského opevnění převedl bezúplatně do vlastnictví Mikulova Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Litoměřice získaly pozemky

20.10.2011
Celkem 25 pozemků v katastrálním území Litoměřice v účetní hodnotě více než 8,4 milionu korun.

Projekt Šance našel nové útočiště na Praze 10

13.10.2011
Projekt Šance získal od Úřadu pro zastupování ve věcech majetkových (ÚZSVM) do výpůjčky nebytové prostory v Moskevské ulici v pražských Vršovicích. Občanské sdružení Projekt Šance poskytuje zázemí mládeži z dětských domovů, která žije na okraji společnosti, tzv. dětem ulice.

Chráněných bydlení bude na Novojičínsku více

10.10.2011
Nový Jičín, Sedlnice a Kopřivnice. V těchto městech jsou nebo už brzy vzniknou takzvaná chráněná bydlení pro lidi s mentálním postižením, která jim umožní začlenit se do společnosti a aktivně prožít svůj život.

Hranice se po letech změní

06.10.2011
Česká republika a Rakousko si vymění pozemky. Vláda ve středu schválila dohodu o změně průběhu státních hranic. Změny se týkají pravobřežní hráze Dyje a průkopů na Dyji.

Jak se hospodaří se státním nemovitým majetkem v Evropě

05.10.2011
Aktuální otázky hospodaření se státním nemovitým majetkem byly hlavním tématem dvoudenní výroční konference, kterou ve dnech 3. - 4. října v Praze pořádalo mezinárodní sdružení Public Real Estate Network (PuREnet) ve spolupráci s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Kříž na Budínce: na čím pozemku vlastně stojí?

05.10.2011
Už dva měsíce podstupuje dobronínský občan Milan Litavský jednání s úřady, aby získal dodatečné povolení pro kříž na louce Budínka. Řízení o tom, zda stavba setrvá na místě, nebo bude odstraněna, vede Stavební úřad Polná.

Barokní schodiště za 7 milionů získali obce bezplatně

04.10.2011
Barokní schodiště v hodnotě sedmi milionů korun s balustrádami a výzdobou, které vede ke kostelu Panny Marie Bolestné na hranici katastrálního území obcí Borovnice a Lhoty u Potštejna se dočkal nových vlastníků. Na obě obce tuto památku převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Barokní schodiště za 7 milionů získali obce bezplatně

04.10.2011
Borovnice, Lhoty u Potštejna “ Barokní schodiště v hodnotě sedmi milionů korun s balustrádami a výzdobou, které vede ke kostelu Panny Marie Bolestné na hranici katastrálního území obcí Borovnice a Lhoty u Potštejna se dočkal nových vlastníků. Na obě obce tuto památku převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Barokní schodiště už patří obcím

03.10.2011
Vzácné památkově chráněné schodiště, které vede ke kostelu Panny Marie Bolestné na svahu návrší Homole nedaleko Kostelce nad Orlicí, převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně obcím Lhoty u Potštejna a Borovnice.

Borovnice a Lhoty vlastní unikátní barokní schodiště

03.10.2011
Unikátní barokní schodiště s balustrádami a sochařskou výzdobou, vedoucí ke kostelu Panny Marie Bolestné na svahu návrší Homole na Rychnovsku, získaly do společného vlastnictví obce Borovnice a Lhoty u Potštejna. Bezúplatně je na ně minulý měsíc převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkoprávních (ÚZSVM).

Barokní schodiště na Rychnovsku získaly obce, chtějí jej opravit

02.10.2011
Památkově chráněné barokní schodiště ke kostelu Panny Marie Bolestné na vrchu Homole na Rychnovsku získaly od státu obce Lhoty u Potštejna a Borovnice. Schodiště s balustrádami, které je ojedinělou stavební památkou ve střední Evropě, chtějí obce opravit. ČTK to dnes sdělila mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Jana Rennerová.