Pátek, 10. dubna 2020

říjen

Tisíce pozemků čekají na svoje majitele

26.10.2015
Praha (Televize Nova) - Přepis reportáže o seznamech nedostatečně identifikovatelných vlastníků.

240 000 polí či domů v Česku nemá majitele

26.10.2015
Praha (MF DNES) - Kdyby se všechny pozemky v Česku, jež nemají jasného majitele, poskládaly vedle sebe, hravě by překryly celou Prahu. Dohromady 576 kilometrů čtverečních českého území a 8,5 tisíce staveb tvoří seznam nemovitostí, u nichž není v katastru uveden jejich vlastník či je zapsáno pouze jeho jméno. Jenom to však úředníkům nestačí, aby majitele skutečně našli.

Stát uspěl ve sporech se solárními elektrárnami za 3,2 miliardy

16.10.2015
Praha (tyden.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěl v devíti soudních sporech o náhradu škody za provozování solárních elektráren. Protistrany v nich požadovaly po státu zaplacení více než 3,2 miliardy korun jako náhradu škody za zavedení finančního odvodu. Jednotliví majitelé solárních elektráren už podali na stát několik desítek žalob.

Stát vs. solárníci 3:0 na miliardy

15.10.2015
Praha (Lidové noviny) - Sluneční energie už z české státní pokladny vytahala desítky miliard korun pod hlavičkou podpory obnovitelných zdrojů. A v důsledku speciální daně, jíž se rozhodl stát solární boom zabrzdit, se vrhly solární firmy do sporů, které ohrožují rozpočet odčerpáním dalších miliard.

Spor o naftu: Český stát hledá právníky pro insolvenční řízení s Viktoriagruppe

11.10.2015
Praha (ceska-justice.cz) - Do 23. listopadu 2015 potrvá výběrové řízení na právní služby pro český stát v souvislosti s insolvenčním řízením vedeném se společností Viktoriagruppe v Německu. Český stát má u zkrachovalé společnosti v Bavorsku uloženou motorovou naftu a kromě toho uplatňuje nepodmíněné pohledávky, uvádí se ve vypsaném řízení.

Pražská Invalidovna dál hledá nové využití, v budově teď pracují hlavně filmaři

06.10.2015
Praha (rozhlas.cz) - Pražská Invalidovna, kde se natáčel oscarový film Miloše Formana Amadeus, je už několik měsíců prázdná. V barokním areálu s vnitřním parkem po odstěhování Vojenského historického archivu se teď pohybují skoro výhradně filmaři a herci. Právě těm ho stát pronajímá. Pro budovu hledá další využití, pokud je nenajde, chce ho prodat v dražbě.

Stát uhájil přes 13 miliard

05.10.2015
Praha (ihned.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vedl za letošní první pololetí víc než 6 tisíc soudních sporů.

Dům U Hybernů už není státu. Následovat ho bude i Invalidovna

01.10.2015
Praha (MF DNES) - Po domě U Hybernů chce stát prodat také karlínskou Invalidovnu. Doufá, že její cena bude obdobně vysoká.