Ruina domu se prodala za více než 500 tisíc

09.11.2023 - Louny

Lounský ÚZSVM získal jako odúmrť dům ve Staňkovicích u Žatce, když dědicové pozůstalost odmítli. Úřad musel zcela zaplněné prostory polorozpadlého domu nejprve vyklidit od nejrůznějšího odpadu. Nemovitost se nakonec podařilo v aukci prodat za více než 550 tisíc.

Dědictví po muži, který zemřel v nedožitých 67 letech, představovalo malou finanční hotovost a nevelké podílové vlastnictví na několika pozemcích. Dále také samostatně stojící nepodsklepený dům řešený jako 1+1 s půdním prostorem.

Dům byl ve velmi špatném technickém stavu s propadlou podlahou a trhlinami ve zdivu, chybělo veškeré vnitřní vybavení, okna byla vysklená, byla nefunkční vnitřní instalace. Dům vyžadoval celkovou rekonstrukci.

 

Na dvorku se pak nacházela torza zděných staveb jako kůlna, sklad paliva a přístřešek a také venkovní záchod.

 

Navíc byl dům zcela zaplněn nahromaděným komunálním odpadem a rozličným harampádím. ÚZSVM tak musel nejdříve zajistit jeho vyklizení, aby byl přístupný nejen pro znalce, který nemovitost oceňoval, ale také pro potenciální kupce, kteří o prohlídku domu při vyhlášené elektronické aukci projevili zájem. Ta byla vyhlášena neprodleně po vyklizení domu a obdržení znaleckého posudku, aby Úřadu již nevznikaly v souvislosti s touto nemovitostí další náklady.

I přes svůj vzhled a stavebně technický stav byl o dům na spadnutí zájem hned v prvním kole aukce. Do té se na stránkách www.nabidkamajetku.cz přihlásili 4 účastníci, 2 z nich však nakonec nesložili potřebnou kauci a nebyla jim tedy umožněna další účast.

 

Zbylí 2 zájemci pak v průběhu aukce učinili 7 příhozů, kterými navýšili kupní cenu z nejnižšího podání 393 900 na vítězných 553 900 korun.

Přílohy:LN-09 - Staňkovice u Žatce.jpgLN-09 - Staňkovice u Žatce2.jpgLN-09 - Staňkovice u Žatce3.jpgLN-09 - Staňkovice u Žatce4.jpgLN-09 - Staňkovice u Žatce5.jpgLN-09 - Staňkovice u Žatce6.jpgLN-09 - Staňkovice u Žatce7.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.