S nepojízdnými vozidly pomohli ÚZSVM hasiči z Kopřivnice

22.06.2022 - Nový Jičín

ÚZSVM v Novém Jičíně společně s kopřivnickými hasiči zajistili přesun nepojízdných vozidel z garáží, které stát získal z odúmrti.

Obě garáže spolu s pozemky připadly do vlastnictví státu jako odúmrť po muži z Kopřivnice, který zemřel bez zákonných i závětních dědiců. Při převzetí těchto garáží však bylo zjištěno, že se v každé z nich nachází vrak osobního automobilu, a to konkrétně značky Škoda 100 a Škoda 136 Favorit, které nebyly předmětem původního pozůstalostního řízení a v evidenci vozidel byly zapsané na původního majitele. Z tohoto důvodu byla podána u Okresního soudu v Novém Jičíně žádost o dodatečné projednání této nově objevené pozůstalosti.

 

Jelikož se podařilo jednu z garáží prodat v elektronické aukci dříve, než bylo dokončeno toto dodatečné pozůstalostní řízení, a druhá garáž byla tou dobou také prodávána v elektronické aukci, bylo nezbytné oba osobní automobily převést na jiné místo, aby mohly být garáže předány novým majitelům. Oslovené přepravní společnosti však nedisponovaly dostatečnou technikou, kterou by bylo možné nepojízdná vozidla přemístit bez jejich dalšího poškození a zejména možného poškození podlahy obou garáží. Proto byli osloveni místní hasiči v Kopřivnici, kteří našli řešení a obě vozidla bez dalšího poškození velmi šikovně přemístili na volnou plochu před garáže, kde si je již převzali pracovníci přepravní společnosti, kteří oba vozy převezli do skladu ÚZSVM v Opavě. Zde tato vozidla vyčkají na ukončení dodatečného pozůstalostního řízení a následně bude rozhodnuto o tom, jak s nimi bude dále naloženo

Přílohy:Kopřivničtí hasiči pomohli ÚZSVM zajistit přesun nepojízdných vozidel .jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.