Úterý, 25. června 2019

srpen

ÚZSVM letos ve sporech uhájil státu přes 20 miliard korun

29.08.2018
Praha (roklen24.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) od ledna do konce července 2018 uhájil státu v soudních sporech celkem 20,6 miliardy korun.

Opuštěná budova ve Vidnavě

28.08.2018
Ostrava (ČRo Ostrava) - Petr HRČKA, redaktor: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získá do své správy další opuštěné budovy ve Vidnavě na Jesenicku. Vedle Kněžského semináře přebírá podle svého mluvčího Radka Ležatky část bývalé polepšovny. Ve městě skončila před šesti lety. Druhou část získaly v restituci řádové sestry.

Kolín dostal pozemky pod stezkou

28.08.2018
Kolín (Boleslavský deník) – Město získalo od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových parcely o celkové výměře více než čtyři tisíce čtverečních metrů, na kterých dnes stojí stezka pro pěší a cyklisty.

Stát se zbavuje nepotřebného či zabaveného majetku, ceny jsou příznivé

27.08.2018
Praha (e15.cz) - Parcely, nemovitosti, auta, nebo jiné dopravní prostředky, obrazy, nářadí, oblečení, dlaždice do koupelny... Nabídka je pestrá a ceny příznivé. Poradíme, jak na věc.

Bývalý klášter koupí od státu znojemská farnost

27.08.2018
Znojmo (Vyškovský deník) – Do církevních rukou se vrátí bývalý kapucínský klášter na znojemském Masarykově náměstí. Od státu jej koupí znojemská farnost.

Muzeum získalo věci po zemřelém rodákovi

27.08.2018
Bavorov (Strakonický deník) – Darovací smlouvou získal Bavorov k rozšíření svých sbírek řadu movitých věcí po zemřelém rodákovi.

ÚZSVM zajistil ošetření dvou líp, kterým hrozilo rozlomení koruny

27.08.2018
Havlíčkův Brod (parlamentnilisty.cz) - I zdánlivě zdravé stromy mohou být narušeny tak, že by mohly způsobit škodu na majetku či dokonce ohrožení osob. Takové riziko bylo odhaleno i u dvou vzrostlých lip malolistých na pozemku ve správě Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Havlíčkově Brodě.

ÚZVSM nabízí k prodeji skvost. Škodu 120 L

27.08.2018
Praha (pvnovinky.cz) - V prodejních nabídkách Úřadu pro zastupování ve věcech majetkových se občas najde nějaký ten motoristický skvost. Tím je třeba zelená Škoda 120 L z roku 1985.

Kraj získal bezplatně další pozemky pod silnicemi

24.08.2018
Liberec (kraj-lbc.cz) - Kraj během pěti let získal od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezplatně pozemky za více než 1,5 milionu korun. Méně administrativy, snadnější správa i další investice. To pro kraj představuje narovnávání majetkoprávních vztahů pod nemovitostmi a komunikacemi, které vlastní.

Stát prodává tři pozemky

23.08.2018
Znojmo (Znojemský deník) – Zahradu v Dyji, část prostranství v Božicích i malý úsek koryta potůčku v Jezeřanech-Maršovicích nabízí ke koupi úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Stát převzal do správy areál zámku v Janovicích u Rýmařova

22.08.2018
Janovice u Rýmařova (ČTK) - Stát převzal do své správy areál zámku v Janovicích u Rýmařova. V budoucnu by jej měl vlastnit Národní památkový ústav, který chce významnou kulturní památku Bruntálska opravit a zpřístupnit veřejnosti. Nyní budovu využívá rýmařovská radnice. Má v ní například obřadní síň. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových to dnes uvedl v tiskové zprávě. Úřad majetek převzal od státní příspěvkové organizace Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra.

ÚZSVM v Novém Jičíně převzal od státních institucí 67 nepotřebných nemovitostí

22.08.2018
Nový Jičín (parlamentnilisty.cz) - Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně převzalo za první pololetí roku 2018 od dvou státních institucí 67 nemovitostí v účetní hodnotě více než půl milionu korun.

Stát prodal místo bývalé skládky

21.08.2018
Sedlec (Břeclavský deník) – Břeclavskému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo prodat parcelu v katastru Sedlce o rozloze téměř tři a půl tisícem metrů čtverečních. Část sloužila i jako černá skládka.

Zchátralý dům skrýval stovky tisíc korun, dědicem bude stát

20.08.2018
Havlíčkův Brod (denik.cz) – Umírají opuštění, dědicem se stává stát. O 400 tisíc korun je nyní zase bohatší státní rozpočet. Žena, která zemřela opuštěná ve zchátralém domku v Havlíčkově Brodě, po sobě zanechala majetek, který by u ní nikdo nehledal.

ÚZSVM v Hradci Králové prověřil za 12 let celkem 3 426 smluv individuální bytové výstavby

20.08.2018
Hradec Králové (parlamentnilisty.cz) - Od roku 2005 převzalo Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové prostřednictvím jednotlivých odloučených pracovišť k prověření celkem 3 482 smluv o poskytnutí státních příspěvků na individuální bytovou výstavbu (IBV).

Státu připadla odúmrť v Lásenici

17.08.2018
Jindřichův Hradec, Lásenice (jindrichohradecky.denik.cz¨) – Pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Jindřichově Hradci při lustraci evidence v katastru nemovitostí objevili v katastrálním území Lásenice také pozemky, které byly stále vedeny na původní majitelku, ač žena podle dostupných údajů zemřela už v roce 1978.

Hrnky s nacistickou svastikou využije policie

16.08.2018
Nový Jičín (Moravskoslezský deník) - Pro výukový program Policie České republiky poslouží keramické hrnky s nacistickou tematikou, které připadly Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Novém Jičíně.

V novojičínské aukci byl zájem také o sekeru z trestného činu

14.08.2018
Nový Jičín (novojicinsky.denik.cz) - Další drobné movité věci nedávno prodal prostřednictvím elektronické aukce Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Novém Jičíně. O aukci byl velký zájem.

Stát převzal parcely v Hodoníně

14.08.2018
Hodonín (Hodonínský deník) – Třináct pozemků po bývalém státním podniku Jihomoravské energetické závody, který je v současnosti v likvidaci, převzalo pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hodoníně.

ÚZSVM převezme od Generálního finančního ředitelství administrativní budovu v Novém Bydžově

14.08.2018
Nový Bydžov (parlamentnilisty.cz) - Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové převezme na základě žádosti Generálního finančního ředitelství administrativní budovu s 35 kancelářemi v ulici Josefa Jungmanna v Novém Bydžově.