Úterý, 19. listopadu 2019

srpen

Týraná Bona ze Třebové už má novou paničku

05.08.2019
Orlickoústecko (Orlický deník) – Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Orlicí se podařilo zajistit nový domov pro týraného psa.

O klášter sv. Rodiny se nově bude starat divadlo a kino Ostrov

05.08.2019
Havlíčkův Brod (Havlíčkobrodský deník) – Jedna z nejkrásnějších barokních památek v Havlíčkově Brodě, Klášterní kostel sv. Rodiny, osiřelý nezůstane. Poté, co od jeho provozování odstoupilo Muzeum Vysočiny, bude o něj pečovat Městské divadlo a kino Ostrov. A to na základě smlouvy o pronájmu s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Poté, co se muzeum rozhodlo, že již kostel provozovat nechce, začali brodští radní hledat náhradu prostřednictvím výběrového řízení.

Nový majitel si převzal klíče od zámku v Dívčím Hradě

05.08.2019
DÍVČÍ HRAD (stabruntalsko.cz) - Novým majitelem zámku je HIGHLANDER HERITAGE z.s., který byl zřízený za účelem záchrany památek. Zámek byl prodán prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Spolek si tak v pátek 2. srpna 2019 převzal klíče.

Hledá se využití pro babické sanatorium

02.08.2019
Babice nad Svitavou (rozhlas.cz) - Někdejší budovu Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v Babicích nad Svitavou na Brněnsku nabídne stát nejprve svým institucím k využití a v případě nezájmu pak soukromým investorům. Léčebna je uzavřená od roku 2011, od kdy chátrá.

Město se chystá koupit od státu pozemek u letiště, kde se cvičí a střílí

01.08.2019
Moravské Budějovice (trebicsky.denik.cz) – Budějovičtí radní rozhodli, že zastupitelům doporučí, aby posvětili nákup pozemku u letiště, který má rozlohu bezmála 2800 metrů čtverečních. Radnice už se zúčastnila elektronické aukce, v níž uspěla, parcelu je možné odkoupit za 327 tisíc korun. Pozemek dosud patří státu, hospodaří s ním Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Úřad zlikvidoval padělky vrtaček. Cizinci je přivezli z Polska

01.08.2019
Brno (brnensky.denik.cz) – Provedením, tvarem i barvou byly snadno zaměnitelné s originálními výrobky známého výrobce nářadí. Úředníci z brněnského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nechali zlikvidovat celkem pětadvacet aku vrtaček s náhradními akumulátory. „Připadly nám na základě dvou trestních příkazů,“ sdělila mluvčí úřadu Adéla Janů.

ÚZSVM letos ve sporech uhájil státu přes 20 miliard korun

29.08.2018
Praha (roklen24.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) od ledna do konce července 2018 uhájil státu v soudních sporech celkem 20,6 miliardy korun.

Opuštěná budova ve Vidnavě

28.08.2018
Ostrava (ČRo Ostrava) - Petr HRČKA, redaktor: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získá do své správy další opuštěné budovy ve Vidnavě na Jesenicku. Vedle Kněžského semináře přebírá podle svého mluvčího Radka Ležatky část bývalé polepšovny. Ve městě skončila před šesti lety. Druhou část získaly v restituci řádové sestry.

Kolín dostal pozemky pod stezkou

28.08.2018
Kolín (Boleslavský deník) – Město získalo od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových parcely o celkové výměře více než čtyři tisíce čtverečních metrů, na kterých dnes stojí stezka pro pěší a cyklisty.

Stát se zbavuje nepotřebného či zabaveného majetku, ceny jsou příznivé

27.08.2018
Praha (e15.cz) - Parcely, nemovitosti, auta, nebo jiné dopravní prostředky, obrazy, nářadí, oblečení, dlaždice do koupelny... Nabídka je pestrá a ceny příznivé. Poradíme, jak na věc.

Bývalý klášter koupí od státu znojemská farnost

27.08.2018
Znojmo (Vyškovský deník) – Do církevních rukou se vrátí bývalý kapucínský klášter na znojemském Masarykově náměstí. Od státu jej koupí znojemská farnost.

Muzeum získalo věci po zemřelém rodákovi

27.08.2018
Bavorov (Strakonický deník) – Darovací smlouvou získal Bavorov k rozšíření svých sbírek řadu movitých věcí po zemřelém rodákovi.

ÚZSVM zajistil ošetření dvou líp, kterým hrozilo rozlomení koruny

27.08.2018
Havlíčkův Brod (parlamentnilisty.cz) - I zdánlivě zdravé stromy mohou být narušeny tak, že by mohly způsobit škodu na majetku či dokonce ohrožení osob. Takové riziko bylo odhaleno i u dvou vzrostlých lip malolistých na pozemku ve správě Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Havlíčkově Brodě.

ÚZVSM nabízí k prodeji skvost. Škodu 120 L

27.08.2018
Praha (pvnovinky.cz) - V prodejních nabídkách Úřadu pro zastupování ve věcech majetkových se občas najde nějaký ten motoristický skvost. Tím je třeba zelená Škoda 120 L z roku 1985.

Kraj získal bezplatně další pozemky pod silnicemi

24.08.2018
Liberec (kraj-lbc.cz) - Kraj během pěti let získal od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezplatně pozemky za více než 1,5 milionu korun. Méně administrativy, snadnější správa i další investice. To pro kraj představuje narovnávání majetkoprávních vztahů pod nemovitostmi a komunikacemi, které vlastní.

Stát prodává tři pozemky

23.08.2018
Znojmo (Znojemský deník) – Zahradu v Dyji, část prostranství v Božicích i malý úsek koryta potůčku v Jezeřanech-Maršovicích nabízí ke koupi úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Stát převzal do správy areál zámku v Janovicích u Rýmařova

22.08.2018
Janovice u Rýmařova (ČTK) - Stát převzal do své správy areál zámku v Janovicích u Rýmařova. V budoucnu by jej měl vlastnit Národní památkový ústav, který chce významnou kulturní památku Bruntálska opravit a zpřístupnit veřejnosti. Nyní budovu využívá rýmařovská radnice. Má v ní například obřadní síň. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových to dnes uvedl v tiskové zprávě. Úřad majetek převzal od státní příspěvkové organizace Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra.

ÚZSVM v Novém Jičíně převzal od státních institucí 67 nepotřebných nemovitostí

22.08.2018
Nový Jičín (parlamentnilisty.cz) - Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně převzalo za první pololetí roku 2018 od dvou státních institucí 67 nemovitostí v účetní hodnotě více než půl milionu korun.

Stát prodal místo bývalé skládky

21.08.2018
Sedlec (Břeclavský deník) – Břeclavskému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo prodat parcelu v katastru Sedlce o rozloze téměř tři a půl tisícem metrů čtverečních. Část sloužila i jako černá skládka.

Zchátralý dům skrýval stovky tisíc korun, dědicem bude stát

20.08.2018
Havlíčkův Brod (denik.cz) – Umírají opuštění, dědicem se stává stát. O 400 tisíc korun je nyní zase bohatší státní rozpočet. Žena, která zemřela opuštěná ve zchátralém domku v Havlíčkově Brodě, po sobě zanechala majetek, který by u ní nikdo nehledal.