Neděle, 21. července 2019

srpen

StB týrala vězně v Uherském Hradišti elektrickým proudem. Z věznice má být muzeum

13.08.2018
Uherské Hradiště (lidovky.cz) - Cesta omšelým schodištěm věznice v Uherském Hradišti ke ztemnělé chodbě se samotkami působí i bez hlubších znalostí minulosti depresivně. Tamní pochmurná atmosféra ale ještě zhoustne, pokud si návštěvník přečte autentické výpovědi zde v minulosti držených politických vězňů, v nichž detailně popisují praktiky Státní bezpečnosti. Na místě by mělo vznikout muzeum totality, na jehož vybudování by se mělo podílet samotné město a Zlínský kraj.

Sbírku tácků stát vydražil za devadesátinásobek vyvolávací ceny

13.08.2018
Hradec Králové (hradec.iDNES.cz) - Za devadesátinásobek vyvolávací ceny vydražil stát sbírku pivních tácků, kterou zabavil městský úřad neplatiči nájemného z Kostelce nad Orlicí. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových hodnotí elektronickou aukci jako velmi povedenou.

Stát za 22 milionů prodává zámek v Načeradci na Benešovsku

10.08.2018
Načeradec (ČTK) - Stát prodává za 22 milionů korun zámek v Načeradci na Benešovsku. Ve veřejné dražbě ho nabízí Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Budova a část pozemků patří na seznam kulturních památek a nacházejí se v městské památkové zóně, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka.

Stát podal trestní oznámení kvůli odpovědnosti politiků za OKD

09.08.2018
Praha (Právo) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který v soudních sporech vystupuje v roli zmocněnce České republiky, podal 6. srpna trestní oznámení v souvislosti s kauzou privatizace důlní firmy OKD.

Úřad prodal pět pozemků v Šatově

09.08.2018
Šatov (Znojemský deník) - Více než sto dvacet tisíc korun putuje do státní pokladny díky prodeji pětice pozemků v Šatově.

Pivní tácky v aukci

08.08.2018
Rychnov nad Kněžnou (Radio Impuls) - Markéta PRUSKOVÁ, moderátorka: V Rychnově nad Kněžnou se draží stovky pivních tácků. Sbírku 300 tácků pod půllitru v elektronické aukci úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Vyvolávací cena byla 20 korun. Teď už je na 18 stovkách. Úředníky zájem opravdu překvapil.

Nový majitel získal část areálu bývalých kasáren v Táboře za 12 mil. Kč

08.08.2018
Tábor (skypaper.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal ve třetím kole výběrového řízení za 12,22 milionů Kč část bývalých kasáren Jana Žižky v Táboře. Po dlouhé době budou mít budovy a pozemky ležící dosud bez užitku nového majitele.

ÚZSVM v Hradci Králové dovedl do cíle téměř šedesát církevních sporů

07.08.2018
Hradec Králové (parlamentnilisty.cz) - Právní zástupci Úřadu pro zatupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové jsou účastníky ve více než sto padesáti soudních řízeních, ve kterých je rozhodováno na základě zákona o majetkovém vyrovnání státu s církvemi a náboženskými společnostmi.

Úřad ukázal stovky pivních tácků, v aukci má zájem sedm přihazujících

07.08.2018
Rychnov nad Kněžnou (idnes.cz) - Zasedací místnost v Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na okraji Rychnova nad Kněžnou se ráno proměnila v malou galerii pivních tácků. Pracovnice pobočky na stoly vyskládaly z krabice asi 300 zabavených tácků, které stát nabídl v elektronické aukci.

ÚZSVM obohatil sadou šperků sbírky Národního muzea v Praze

07.08.2018
Praha/Svitavy (parlamentnilisty.cz) - Pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Svitavách připadla jako odúmrť dvoudílná sada šperků – jeden pár náušnic a řetízek s přívěskem.

Po úspěšném soudním sporu o pozemky v Třinci odvedl ÚZSVM do státního rozpočtu přes 12 milionů Kč

06.08.2018
Ostrava (parlamentnilisty.cz) - Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ostravě uspěli v soudním sporu o vlastnictví pozemků v Třinci. Díky úspěšnému uhájení zájmu státu navýšil ÚZSVM příjem státního rozpočtu o částku 12 247 000 Kč.

Stát prodává bývalý klášter kapucínů v centru Znojma

06.08.2018
Znojmo (Vyškovský deník) – Kupce pro někdejší kapucínský klášter v samotném centru Znojma hledá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Úřednice objevily v bytě zemřelé padesát tisíc korun a šperky

06.08.2018
Hradec Králové (Hradecký deník) – Překvapení čekalo na pracovnice Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v jednom z bytů v Hradci Králové. Při vyklízení bytu zemřelé objevily ukrytou finanční hotovost a další cennosti.

ÚZSVM uspěl při zastupování Ministerstva spravedlnosti hned při prvním soudním jednání

06.08.2018
České Budějovice (parlamentnilisty.cz) - Další úspěch v agendě právního zastupování státních institucí zaznamenali právní zástupci ÚZSVM u Okresního soudu v Českých Budějovicích při zastupování Ministerstva spravedlnosti.

Rodiče exšéfa úřadu vlády musí doložit, že miliony v trezoru byly jejich, rozhodl soud

02.08.2018
Praha (aktualne.cz) - Bývalý šéf úřadu vlády Lubomír Poul tvrdí, že ve vládním trezoru uschoval peníze svých rodičů určené pro jeho bratra. To bude muset u soudu prokázat.

Pozemky pod pevnostmi na Dobrošově nově patří kraji

01.08.2018
Dobrošov (Náchodský týden) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Náchodě převedl v obci Dobrošov pozemky o celkové výměře 12 958 metrů čtverečných Královéhradeckému kraji, a to bezúplatně. Všechny pozemky jsou součástí nemovité kulturní památky „pevnost Dobrošov – pevnostní systém“ a jsou zapsány v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky.

Zabavené nářadí v Rumburku nikdo nechtěl. Poslouží potřebným

01.08.2018
Rumburk, Ústí nad Labem (decinsky.denik.cz) - Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Labem převzalo od Policie ČR movité předměty, které byly zabaveny z trestné činnosti – sadu ručního nářadí a horské kolo.

Bývalé vojenské objekty stále zatěžují stát

31.08.2017
Praha (novinky.cz) - Stát se stále ještě, i po více než čtvrtstoletí, horko těžko zbavuje bývalých vojenských objektů z časů železné opony. Někdy prodej nakonec vyjde, byť třeba až na pošesté, jindy ani to ne. Takových obtížně využitelných nemovitostí jsou v Česku stovky.

Stát prodává zabavené akcie firmy Soliter. Minimální cena je přes 113 milionů

31.08.2017
Praha (euro.cz) - Stát prodává většinový podíl v prosperujícím šperkařském a zlatnickém podniku Soliter z Jablonce nad Nisou. Chce za něj minimálně 113,7, milionu korun. "Většinový majetkový podíl státu připadl na základě usnesení soudu a jde o majetek zabraný v trestním řízení," uvedl mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka. Termín pro podávání nabídek vyprší ve čtvrtek. Pokud se objeví více zájemců ochotných složit minimální částku, bude následovat aukce.

Znojmo má novou kulturní památku: Weinbergerova vila je výjimečný skvost

29.08.2017
Brno (blesk.cz) - Vilu židovského továrníka Fritze Weinbergera vyhlásilo ministerstvo kulturní památkou. Podle znalců jde o architektonicky ojedinělou stavbu, kterou jen tak někde neuvidíte.