Pátek, 10. dubna 2020

srpen

Na Litoměřice stát převedl pozemky pod místními komunikacemi

26.08.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pokračuje ve druhém pololetí letošního roku v uspořádávání vlastnických vztahů k pozemkům pod komunikacemi ve vlastnictví státu a staveb pozemních komunikací, které jsou nejčastěji ve vlastnictví obcí a krajů.

Opuštěné celnice na hranicích čekají na nové využití. Obce neví, co s nimi

26.08.2009
Na prodej jsou stále dva objekty “ v Halámkách a ve Studánkách. V Dolním Dvořišti má být zubař i muzeum.

Ročov získal od státu pozemky pod místními komunikacemi

26.08.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pokračuje v uspořádávání vlastnických vztahů k pozemkům pod komunikacemi. Pozemky jsou převáděny podle vlastnictví komunikací. Pozemky pod dálnicemi a silnicemi I. třídy na ؘeditelství silnic a dálnic ČR a pozemky pod komunikacemi nižších tříd na obce a kraje.

Sportovní komplex je věcí veřejnou

25.08.2009
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových je adresovaná aktualizovaná žádost o bezúplatný převod pozemků z majetku ČR na město Nový Bor, konkrétně lokality cyklistický areál.

Stát odprodal další pozemky

24.08.2009
Pozemky pod třemi stovkami garáží na českolipské Slovance se postupně dostávají do soukromých rukou.

Domov důchodců byl převeden městu

18.08.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, odbor Odloučené pracoviště Ústí nad Orlicí (Územní pracoviště Hradec Králové), bezúplatně převedl většinovou část domova důchodců městu Ústí nad Orlicí.

Obec získala budovu hraničního přechodu

14.08.2009
Budovu a pozemek bývalého hraničního přechodu v Hevlíně předal obci Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Obec bezúplatným převodem získala jednopodlažní budovu a parcelu o výměře zhruba tři a půl tisíce metrů čtverečních.

Svojkov získal další budovy u skalního hrádku

14.08.2009
Svojkov na Českolipsku získal bezúplatným převodem od státu dvě další budovy u zříceniny stejnojmenného skalního hradu.

Obec Svojkov získala od státu další budovy u skalního hrádku

12.08.2009
Svojkov na Českolipsku získal bezúplatným převodem od státu dvě další budovy u zříceniny stejnojmenného skalního hradu. Sjednotilo se tím vlastnictví a obci nyní patří už celý areál. Dnes o tom informovala Jana Rennerová z tiskového odboru Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Svojkov vybuduje park

12.08.2009
Hospodářskou budovu bývalého zámečku a chatu bezúplatně převedl ÚZSVM obci Svojkov. Úřad již dříve předal obci pozemky a zříceninu skalního hradu Svojkov ze 14. století.

Brněnská vila Stiassny na týden otvírá zdarma dveře

07.08.2009
Jedinečnou příležitost mají zájemci o návštěvu brněnské vily Stiassny. Ta připadla minulý týden do správy Národnímu památkovému ústavu, který se rozhodl ji nyní zdarma zpřístupnit veřejnosti. Možnost zajít se do honosné vily podívat však potrvá jen krátce.

Padělky skončily ve spalovně

05.08.2009
Dalších několik tisíc kusů zabaveného textilu pocházejícího z trestné činnosti převzalo od celních orgánů břeclavské odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. A to na základě trestních příkazů vydaných Okresním soudem v Břeclavi.

O barokní kapličku Panny Marie bude pečovat obec

04.08.2009
Chbany získaly barokní kapličku Panny Marie, která stojí při vjezdu do obce. Bezúplatně ji do jejího majetku převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Česká Kubice převzala hraniční přechod

03.08.2009
Vydatně se včera zapotili zástupci obce Česká Kubice, kteří od státu přebírali prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, odloučeného pracoviště Domažlice, rozsáhlý areál bývalé folmavské celnice.

O klášter není zájem

03.08.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových se nemůže zbavit Louckého kláštera ve Znojmě. Čtvrtý pokus o jeho prodej skončil minulý týden opět neúspěšně.