Pondělí, 17. února 2020

Brněnská vila Stiassny na týden otvírá zdarma dveře

07.08.2009
Jedinečnou příležitost mají zájemci o návštěvu brněnské vily Stiassny. Ta připadla minulý týden do správy Národnímu památkovému ústavu, který se rozhodl ji nyní zdarma zpřístupnit veřejnosti. Možnost zajít se do honosné vily podívat však potrvá jen krátce.
Jedinečnou příležitost mají zájemci o návštěvu brněnské vily Stiassny. Ta připadla minulý týden do správy Národnímu památkovému ústavu, který se rozhodl ji nyní zdarma zpřístupnit veřejnosti. Možnost zajít se do honosné vily podívat však potrvá jen krátce. Po týdnu ji zavřeme a co nejrychleji se tam pokusíme vytvořit dokumentační centrum věnované rekonstrukcím památek 20. století. Také nás čeká rekonstrukce interiérů, řekl před pár dny náměstek brněnského Národního památkového ústavu Zdeněk Vácha.
Dveře vily se návštěvníkům zavřou 14. srpna. Jakmile budou veškeré práce hotovy, úřad budovu opět zpřístupní. Funkcionalistickou vilu si nechal v roce 1927 postavit průmyslník Alfred Stiassny. Poté se o ni postupně střídalo gestapo, československý stát a naposledy Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.