Středa, 8. dubna 2020

srpen

Stát zdědil spartaka. Jako odúmrť

29.08.2008
Najděte nového majitele pro automobil Škoda 440 Spartak. Před tímto kuriózním úkolem stáli v uplynulých dnech pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Prostějově.

Na místa celníků přijde lékař

29.08.2008
Informační středisko, ubytovna, lékárna, zdravotní zařízení. V to vše se patrně promění bývalé celnice v Plzeňském kraji. Jedná se o hraniční přechody Alžbětín, Svatá Kateřina, Folmava, elezná, Lísková, Všeruby, Rozvadov-DHCP a Rozvadov. V současnosti je spravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Z přechodu již zmizely překážky

28.08.2008
Poslední překážky zmizely ze silnice na hraničním přechodu mezi Aší a německým Selbem. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nechal odstranit zastřešení původní celnice a dva odbavovací boxy, které měly být, v souladu s usnesením české vlády a harmonogramem plnění úkolů úpravy hraničních přechodů.

Sběratel koupil odznaky za 160 tisíc korun

28.08.2008
Neuvěřitelných 160 tisíc korun zaplatil za sbírku 13 tisíc odznaků sportovních klubů jeden sběratel. Neuvěřitelná je částka proto, že soudní znalec hodnotu sbírky vyčíslil na pouhých pět tisíc korun.

elezná Ruda získala bývalou celnici

27.08.2008
V souvislosti s ukončením práce pohraniční policie získá město elezná Ruda od úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových objekt bývalé celnice v Alžbětíně a od ministerstva vnitra sněhovou frézu z bývalé roty Debrník.

Policie převzala areál bývalého hraničního přechodu

27.08.2008
Nemovitosti v areálu bývalého hraničního přechodu Varnsdorf-Seifhennersdorf, bezúplatně předali zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Policii ČR.

Kraj a město už mají pozemek pro nový soud

26.08.2008
Příprava výstavby krajského soudu v Pardubicích pokročila do další fáze. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových totiž poskytl pozemky, na kterých justiční palác vznikne.

Zajímavá pozůstalost

26.08.2008
Zajímavou pozůstalost po sobě zanechali dva zesnulí z Oder a Luboměře.

Firma obchodující s odpady zakoupila pozemky od státu

26.08.2008
Za více než 1,3 milionu korun prodal pozemky v katastrálním území Lomy u Kunžaku Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jak uvádí tisková zpráva, jedná se o rozlohu větší než 34 tisíc metrů čtverečních, a to trvalé porosty, stavby, obslužné pozemky k uložení druhotných surovin či plochy k parkování.

Policie převzala areál bývalého hraničního přechodu

25.08.2008
Nemovitosti v areálu bývalého hraničního přechodu Varnsdorf-Seifhennersdorf, bezúplatně předali zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Policii ČR.

Muž zemřel bez dědiců, jeho spartaka má Brno

25.08.2008
Technické muzeum v Brně se může pyšnit novým exkluzivním kouskem. Lidé budou mezi exponáty už brzy obdivovat světle zelenou Škodu 440 Spartak.

Pozůstalost z Oder obohatí zámek Raduň

22.08.2008
Zajímavou pozůstalost po sobě zanechali dva zesnulí z Oder a Luboměře. Vlastnili totiž starožitné předměty, které však po smrti majitelů nenašly žádného dědice. Podle českého právního řádu se tak starožitnosti staly předmětem odúmrtí a pracovníci novojičínského Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pozůstalost předali Národnímu památkovému ústavu.

Zámek v Raduni získal nové předměty, umístí je do pokojů služebnictva

22.08.2008
Novojičínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových předalo Národnímu památkovému ústavu předměty, získané v Odrách a Luboměři. Tyto věci byly nabídnuty raduňskému zámku a stanou se součástí jeho expozice.

Starý přechod na Cínovci zmizel, byl srovnán se zemí

21.08.2008
Starý cínovecký přechod, přes který během aktivní činnosti ročně přejely na dva miliony osobních aut, dvě stě tisíc nákladních vozů a sedmdesát tisíc autobusů, padl k zemi.

V Hrádku už není přechod

21.08.2008
V Hrádku nad Nisou už není hraniční přechod, přes který se jezdilo do Polska a Německa. Stavební firma zlikvidovala nejprve ocelové zastřešení a potom i buňky, ve kterých úřadovali celníci.

Z hranic mizí odbavovací místa

15.08.2008

Policie zabavila vozidla za téměř tři miliony

14.08.2008
Trojice luxusních vozidel za necelé tři miliony korun stojí zaparkovaná v garážích zlínského odloučeného pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Budovy na Kvildě patří nově Parku

13.08.2008
Majetek za více než osm milionů korun převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, odbor Odloučené pracoviště Prachatice Správě Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava.

Kraj i obce získají hraniční přechody

13.08.2008
Otázka, co bude s budovami po celnících na hranici se Slovenskem, je vyřešena. Tedy alespoň částečně.

ؘeditelství silnic a dálnic má pozemky pro obchvat

12.08.2008
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezplatně převedl sedm pozemků v katastrálním území Krnov Horní předměstí a Opavské předměstí do vlastnictví ؘeditelství silnic a dálnic.