Pondělí, 6. dubna 2020

srpen

Dům pro postižené

29.08.2011
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl Moravskoslezskému kraji opavskou budovu na Denisově náměstí v Opavě, včetně pozemku.

Domov pro mentálně postižené

23.08.2011
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl bezúplatně budovu s pozemkem v Opavě Moravskoslezskému kraji, konkrétně pak příspěvkové organizaci s názvem Marianum. Vedení kraje má v plánu celý převedený objekt nechat zrekonstruovat a přeměnit jej tím na domov pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením.

Zboží za miliony končí v drtírně. Je padělané

15.08.2011
Padělané oblečení a různé doplňky, které zabaví celníci, musí úředníci většinou nechat zničit. S darováním na charitu totiž často nesouhlasí majitelé ochranných známek.

Březno se může pustit do vylepšování náměstí

15.08.2011
Březno “ Konečně! oddechli si v Březně u Chomutova. Obec po dlouhé době snah získala do svého majetku pozemky v centru Března a kolem kostela sv. Petra a Pavla. Může tak rozjet projekty na rekonstrukci návsi a Kaštanové ulice.

Stát prodal stoleté housle za čtyři tisíce

15.08.2011
Jihlava - Sto let staré housle Stradiuarius a smyčce prodal až v 5. kole výběrového řízení Úřad pro zastupování státu (ÚZSVM) ve věcech majetkových v Jihlavě.

Stát získal zbývající pozemky na dostavbu dálnice D8

12.08.2011
Úředníkům se podařilo rozlousknout jeden z problémů, který brzdil dostavbu dálnice D8. Našli vlastníka pozemku u ؘehlovic na Ústecku, který bylo nutné převést do vlastnictví ؘeditelství silnic a dálnic.

Stát získal důležité pozemky k D8

12.08.2011
Nejasnosti kolem pozemků pod nájezdem v ؘehlovicích mohly komplikovat dostavbu LOVOSICE - Státu se podařilo vyřešit jeden z problémů při dostavbě dálnice D8.

Stát získal pozemky pro dostavbu dálnice D8 na severu Čech

11.08.2011
Po vlastníkovi pozemků pátrali úředníci dlouhou dobu. Nyní je pravděpodobné, že úřad vydá všechna nutná stavební povolení pro dostavbu D8 do konce srpna. Dostavbu asi 16,4 kilometru dálnice poslední dobou komplikují nejvíc právě administrativní průtahy, navíc násobené soudními spory mezi státem a ekologickými organizacemi.

V drtírně skončily tuny padělků

10.08.2011
Žďár nad Sázavou - Likvidaci dalších šestnáct tun padělků zabezpečilo žďárské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Bor získal cyklistický areál

05.08.2011
Aby se zchátralé místo mohlo změnit v rekreační zónu, už prakticky nic nebrání Nový Bor - Pozemky za devět set tisíc korun v bývalém cyklistickém areálu získali zdarma v Novém Boru. Chtějí zde vybudovat relaxační a sportovní areál. O jeho konkrétní podobě zatím ale představitelé města mají jen rámcovou představu.

Padělky světových značek putovaly do spalovny

04.08.2011
Teplice “ Likvidaci zabaveného zboží o hmotnosti cca 2,54 tun zajistil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, pracoviště Teplice, ve spolupráci s Celním ředitelstvím Ústí nad Labem.

Dobrá zpráva pro Nový Bor

02.08.2011
Pozemky v bývalém nedodělaném cyklistickém a sportovním areálu v hodnotě bezmála 900 tisíc korun získali nyní zdarma v Novém Boru od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Představitelé radnice před časem požádali o jejich bezúplatný převod. Chtějí zde vybudovat cyklistický areál, dopravní hřiště, horolezecký či dětský svět. Vše má pro místní sloužit jako klidová a relaxační zóna.

Nový Bor získal zchátralý cyklistický areál

02.08.2011
Nový Bor získal po dlouholetých tahanicích do svého majetku pozemky bývalého a nevyužívaného cyklistického areálu na okraji města. Vyrůst zde má rekreační zóna s víceúčelovým sportovištěm.