Pondělí, 30. března 2020

srpen

Aktuálně.cz: Stát chce po Spartě pozemky na Letné

30.08.2012
Praha 29. srpna (ČTK) - Stát se po fotbalovém klubu Sparta domáhá lukrativních pozemků na pražské Letné. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) kvůli tomu v červnu podal žalobu k Obvodnímu soudu pro Prahu 7, napsal dnes server Aktuálně.cz. Parcely v roce 2002 prodala Spartě bývalá předsedkyně výkonného výboru Pozemkového fondu Jiřina Böhmová, za nevýhodnou transakci jí soud pravomocně uložil podmíněný trest.

Stát předal pozemky v okrese Louny za dva a půl milionu

30.08.2012
Okres Louny (Žatecký a lounský deník) – Pole, lesy, chmelnice, ale i další pozemky v okrese Louny změnily v minulých týdnech majitele. Na nové vlastníky, obce, Pozemkový fond a Lesy ČR, je bezúplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Celková účetní hodnota přesahuje 2,5 milionu korun.

Letos odvedli státu už 12 milionů korun

30.08.2012
Teplice (Teplický deník) – Zaměstnanci teplického odboru Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových odvedli za první pololetí letošního roku do státní pokladny 12 milionů korun. Tržby z prodeje majetku přispěly do této částky 9,7 miliony korun, tržby z nájmů pak 2,3 miliony korun.

Během letošní poloviny roku nalezly úřady majitele 1500 nemovitostí

30.08.2012
PRAHA (Mediafax) - Dosud neznámé vlastníky se během prvních šesti měsíců letošního roku podařilo zjistit Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSM) u více než 1500 nemovitostí. Stát si do svého majetkového portfolia připsal 700 z nich,.

Města přišla o desítky pozemků

30.08.2012
Brno (ct24.cz) – Města a obce po celém Česku přišly v posledních měsících o desítky pozemků, musely je vrátit státu. Úřad, který státní majetek spravuje, vyhrál už řadu soudních sporů, v nichž požaduje vybrané parcely zpět. Nezákonnost některých dřívějších převodů státních pozemků potvrdil i Ústavní soud.

Padělky světových značek skončily ve spalovně a v drtiči

28.08.2012
Žďársko (Žďárský deník) – Na Žďársku se napodobeniny značkového zboží najdou hlavně v malých provozovnách Likvidaci deseti tun padělků výrobků prestižních značek za první polovinu tohoto roku zajistilo žďárské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Ty skončily ve spalovně, či v drtiči. „Jednalo se o 32 tisíc kusů napodobenin výrobků světových značek v odhadované ceně více než 1,6 milionu korun. Ve spolupráci s odbornou firmou byly zničeny nosiče CD, DVD, textilní a galanterní výrobky, hodinky a obuv,“ informoval Robert Hurt, vedoucí samostatného oddělení komunikace Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

J­klub na prodej. Stačí zaplatit „jen“ 8 milionů

27.08.2012
Nový Jičín (Novojičínský deník) - Bývalý novojičínský J­klub je na prodej. Objekt vlastněný státem je v dezolátním stavu a případní zájemci si musejí připravit více než osm milionů korun. Nebude to trvat dlouho a na internetových stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se objeví nabídka na prodej objektu bývalého „Jéčka“ v ulici Vančurově v Novém Jičíně. Dříve místo vyhledávané především o víkendech mladými zeje již dlouhé roky prázdnotou. To se nevalně projevilo na současném stavu objektu, který je nechán napospas přírodním živlům. Děravá střecha a propadlé stropy jsou jen zlomkem katastrofálního stavu.

V Česku existují tisíce lidí, kteří netuší, že jsou vlastníky nemovitosti

23.08.2012
Praha (zpravy.rozhlas.cz) - Lidé po celé České republice často vůbec netuší, že vlastní nějakou nemovitost. Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se loni podařilo dohledat zhruba tisícovku majitelů nemovitostí, kteří o svém vlastnictví nevěděli. Od roku 2006 už úřad dokázal najít dokonce víc než osm tisíc vlastníků. Vyplývá to z jeho výroční zprávy za loňský rok.

Úřad loni dohledal tisícovku neznámých vlastníků nemovitostí

21.08.2012
Praha (ČTK) - Úředníkům z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se loni podařilo dohledat zhruba tisícovku majitelů nemovitostí, kteří o svém vlastnictví nevěděli. Je to asi o polovinu méně, než se podařilo dohledat v roce 2010. Od roku 2006 už úřad dokázal najít víc než 8000 vlastníků. Vyplývá to z jeho výroční zprávy za loňský rok.

Do spalovny putovalo letos ze Žďáru n.S. deset tun padělků

21.08.2012
Žďár nad Sázavou (ČTK) - Úředníci ze žďárského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v první polovině letošního roku zlikvidovali deset tun padělků výrobků světových značek. Meziročně je to zhruba o polovinu méně. Ve spolupráci s odbornou firmou byly zničeny CD, DVD, textilní výrobky, galanterní výrobky, hodinky a obuv. ČTK to dnes řekla Kateřina Prokešová z ÚZSVM.

Prodej domu přinesl do státní kasy přes 650 tisíc korun

17.08.2012
Vojslavice (Pelhřimovský deník) - Stát je bohatší o 658 tisíc korun. Ty získal prodejem rodinného domu se zahradou a dalšími pozemky ve Vojslavicích na Pelhřimovsku. Nemovitý majetek získal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových z odúmrti.

Stát získal 10 milionů za pozemky z dědictví

17.08.2012
NETOLICE (Mladá fronta DNES) - Za více než 10 milionů korun prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových 15 zemědělských pozemků na okraji Netolic.

Žiželice budou vlastnit kapli, obec ji bezúplatně převezme od státu

15.08.2012
Žiželice (Žatecký a lounský deník) – Obec Žiželice převezme do svého majetku Kapli Navštívení Panny Marie. Získá ji bezúplatným převodem od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Muzeum v Táboře bude mít expozici v bývalém vojenském krytu u Jordánu

13.08.2012
České Budějovice (iDNES.cz) - Husitské muzeum v Táboře získalo zdarma od státu kryt civilní obrany včetně rozsáhlých podzemních prostor. Nově nabytý majetek u rybníka Jordán za 2,1 milionu korun využít pro depozitář archeologického materiálu a zřízení nové expozice.

Luxusního jaguara nabízí úřad za pakatel. Zabavili ho zločincům

13.08.2012
LITOMĚŘICE (Mladá fronta DNES) - Luxusního jaguara za 92 tisíc korun, Volvo S40 za 61 tisíc, motorku Honda SC 59 za 76 tisíc nebo tři sportovní Mazdy RX 8 od 105 tisíc korun si nyní mohou zájemci koupit od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích (ÚZSVM), který je nabízí na svých webových stránkách.

Husitské muzeum dostalo kryt. Uloží v něm archeologické sbírky

10.08.2012
TÁBOR (Mladá fronta DNES) - Husitské muzeum v Táboře získalo zdarma od státu kryt civilní obrany včetně rozsáhlých podzemních prostor. Muzeum chce nově nabytý majetek u rybníka Jordán v účetní hodnotě 2,1 milionu korun využít pro depozitáře a zřízení nové expozice.

Brno dostalo zdarma pozemky za miliony

09.08.2012
Brno (Brněnský deník) – Pozemky v hodnotě čtrnáct milionů korun dostalo v první polovině roku Brno od státu. Jejich výměra přesahuje čtyřicet tisíc metrů čtverečních. „Smyslem transakce bylo sjednocení vlastnických vztahů k pozemkům a pozemním komunikacím. U zbylých převodů získalo Brno plochy zeleně,“ informoval mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Robert Hurt.

Liberec dostal osmnáctimilionovou pokutu od státu

08.08.2012
Liberec (ČTK) - Liberec dostal od Úřadu pro věci zastupování státu ve věcech majetkových pokutu 18 milionů korun. Podle úřadu Liberec pochybil tím, že dal do zástavy kancelářskou budovu bývalého Uranu a tím porušil jedno ustanovení smlouvy o bezúplatném převodu ze státu na město. ČTK to dnes řekl ekonomický náměstek primátorky Jiří Šolc (Liberec občanům).

Stát nabízí k prodeji luxusní jaguar či mazdu

08.08.2012
Litoměřice (Litoměřický deník) – Luxusní automobil značky Jaguar, sportovní vozy Mazda, motorka a dokonce i stavební stroj patří mezi movitý majetek pocházející z trestné činnosti, které aktuálně nabízí na svém webu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Brno získalo loni od státu zdarma pozemky v hodnotě 26 mil. Kč

07.08.2012
Brno 6. srpna (ČTK) - Brno loni od státu získalo zdarma pozemky v hodnotě zhruba 26 milionů korun. Celkem šlo o 86 pozemků s celkovou výměrou 31.281 metrů čtverečních. V převodech stát pokračuje i letos, za první pololetí už Brno dostalo plochy o celkové výměře přesahující 40.000 metrů čtverečních. ČTK o tom informoval mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Robert Hurt.