Středa, 23. října 2019

Luxusního jaguara nabízí úřad za pakatel. Zabavili ho zločincům

13.08.2012
LITOMĚŘICE (Mladá fronta DNES) - Luxusního jaguara za 92 tisíc korun, Volvo S40 za 61 tisíc, motorku Honda SC 59 za 76 tisíc nebo tři sportovní Mazdy RX 8 od 105 tisíc korun si nyní mohou zájemci koupit od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích (ÚZSVM), který je nabízí na svých webových stránkách.
„Jsou to vozidla, která propadla státu, protože jejich majitelé si je pořídili za nelegálně získané finanční prostředky,“ řekla Libuše Petrželková z litoměřického úřadu, který prodejem zabavených vozů pověřili ústečtí kriminalisté a útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality.
Z jaké trestné činnosti automobily pocházejí, nemůže Petrželková prozradit. Uvedla pouze to, že se týkají případů, které jsou staré zhruba čtyři roky. Dlouho se totiž čeká na rozhodnutí soudu v daném případě a následné svolení k prodeji. Všechny vozy jsou pojízdné, jen mají propadlou STK.
 
Všechna vozidla stojí ve skladu Mcely u Nymburka. Jeho garáže ještě nikdy tak plné nebyly. „Auta prodáváme běžně, ale tolik poprvé,“ sdělila Petrželková s tím, že ve skladu je nyní 7 vozidel a motorka.
 
O tomto prodeji se příliš neví, přestože úřad nabídky pravidelně zveřejňuje na svém webu i vývěskách. Většinou je tak kupní cena jen o málo vyšší než ta požadovaná. Pokud tedy mají lidé o automobily zájem, mohou svoji nabídku poslat na úřad do 22. srpna. Fotografie aut najdou na adrese http://www.uzsvm.cz/majetek/prodej-moviteho-majetku.
 
Foto popis| Cenu za jaguara úřad stanovil na 92 tisíc korun.
Foto autor| Foto: uzsvm.cz
 
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severní Čechy