Sobota, 28. března 2020

srpen

Město bude mít kolem Zastávky své pozemky

30.08.2013
Louny (Mladá fronta DNES) - Lounská radnice za 224 tisíc korun koupí od státu dva pozemky přiléhající ke společenskému domu Zastávka.

Církve žádají o více než 15.000 pozemků, stát vydal další pozemky

30.08.2013
Praha 29. srpna (ČTK) - Počet církevních žádostí o navrácení majetku opět stoupl a stát vydal dalších několik nemovitostí. Církve dosud požádaly Státní pozemkový úřad o 15.354 pozemků, od půlky srpna je to nárůst o 1415. Uzavřel také další dohody s církevními organizacemi, k dnešku jich je osm a týkají se vydání 12 pozemků o celkové výměře přes 65.000 metrů čtverečních. Vyplývá to z webu pozemkového úřadu.

Úřad předal investiční mince za 2 miliony Národnímu muzeu

26.08.2013
Praha (prvnizpravy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně předal sbírku investičních mincí, medailí a drobného numismatického materiálu v celkové hodnotě téměř 2,15 milionu korun Národnímu muzeu v Praze.

ÚZSVM předal budovu s pozemky městské policii

16.08.2013
Hradec Králové (prvnizpravy.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových odbor Odloučené pracoviště Ústí nad Orlicí (Územní pracoviště Hradec Králové), převedl bezúplatně ve veřejném zájmu budovu a pozemky do vlastnictví města Ústí nad Orlicí.

Šperky z dědictví předal ÚZSVM Puncovnímu úřadu

12.08.2013
Zlín (zlinskenovinky.cz) - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Břeclav (Územní pracoviště Brno), předal Puncovnímu úřadu sadu šperků z drahých kovů a kamenů. Jednalo se o soubor řetízků, přívěsků, náušnic a prstenů z drahých kovů a kamenů.

Pozemkové úřady chystají desítky dohod o vydání majetku církvím

07.08.2013
Praha 6. srpna (ČTK) - Krajské pozemkové úřady v současnosti už připravují desítky dohod o vydání majetku, o který v restitucích žádají církve a církevní organizace. Schvalovacím procesem podle Státního pozemkového úřadu prošlo do dnešního dne osm dohod o vydání, které se týkají 25 pozemků o celkové výměře 18,3 hektarů. Žádala o ně vesměs římskokatolické církve, ale také Českobratrská církev evangelická.

Úředníci si předali šperky, které marně čekaly na dědice

07.08.2013
Břeclav (Břeclavský deník) – Sadu řetízků, přívěsků, náušnic a prstenů z drahých kovů a kamenů předali lidé z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Břeclavi představitelům Puncovního úřadu. Šlo o šperky, které si po zesnulém člověku nepřebral žádný dědic. „Získali jsme tyto šperky na základě rozhodnutí soudu jako takzvanou odúmrť,“ uvedl Robert Hurt z ÚZSVM.

Pozemky na zbudování volnočasového areálu od ÚZSVM

06.08.2013
Hradec Králové (kralovehradeckenovinky.cz) - ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Svitavy, bezúplatně převedl městu Moravská Třebová 6 pozemků v katastrálním území Moravská Třebová. Majetek o celkové výměře 2.176 m? má účetní hodnotu přes 35 tisíc korun.

Stát prodal Panoramu

05.08.2013
Severní Morava a Slezsko (Právo) - Za více než pět miliónů korun prodal stát prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových motel Panorama ve Frýdlantu nad Ostravicí. Restaurační a ubytovací komplex o šesti stavbách a pozemcích o výměře zhruba 11 tisíc metrů čtverečních se úřadu podařilo prodat ve výběrovém řízení.

Motel ve Frýdlantu byl prodán

01.08.2013
Frýdlant nad Ostravicí (Frýdecko-místecký a třinecký deník) – Za více než 5 milionů korun byl prodán v minulosti velmi oblíbený restaurační a ubytovací komplex – motel Panorama. Areál byl zbudovaný pro zájemce o sportovní, kulturní a turistické akce ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Český rozhlas chce dál prodat zámek v Přerově nad Labem

01.08.2013
Praha (ČTK) - Český rozhlas chce dál prodat zámek v Přerově nad Labem. V současné době čeká na vyjádření Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových o tom, zda stát využije své předkupní právo. Úřad ČTK ale již informoval, že toto právo neuplatní. V takovém případě chce rozhlas nemovitosti nabídnout obci a kraji, které již dříve svůj zájem projevily. Radě Českého rozhlasu to dnes řekl náměstek pro správu a provoz Ladislav Musil.