Pondělí, 30. března 2020

srpen

Majetkový úřad státu nabízí k prodeji dům v centru Prahy

31.08.2016
Praha (denik.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí (ÚZSVM) ve výběrovém řízení komerční a bytový komplex na rohu ulic U Půjčovny a Jeruzalémská v Praze 1. Minimální kupní cena je 390 milionů korun. Nabídky je možné předložit do 7. října. Informace jsou dostupné na internetových stránkách úřadu.

Ve sporech s církvemi má zatím navrch stát

29.08.2016
Praha (Právo) - Okresní a krajské soudy musí řešit přes 1300 sporů o církevní majetek. Restituční soudy se potáhnou roky, ale už začaly padat první rozsudky. Zatím je úspěšnější stát, více než polovina dosavadních rozhodnutí je ve prospěch obcí, krajů, státu nebo soukromníků.

Kasárna postupně ožijí

29.08.2016
Litoměřice (Litoměřický deník) - Technické služby města Litoměřice (TSML) se pravděpodobně přestěhují do jedné z nevyužitých částí areálu bývalých kasáren pod Radobýlem. V současné době se totiž část techniky TSML nachází u Labe, tedy v záplavovém území, další část, včetně správní budovy, v areálu Na Kocandě.

Stát uvažuje o výstavbě úřednických kampusů

26.08.2016
Praha (Hospodářské noviny) - Celkem 3356 administrativních budov v současné době potřebuje stát k tomu, aby měl místo pro všechny své úředníky. Jen vloni si provoz a údržba těchto staveb vyžádaly téměř 3,3 miliardy korun ze státního rozpočtu. Přestože se Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) podařilo zmíněné náklady meziročně snížit zhruba o 400 milionů korun, otázkou zůstává, jak do budoucna zabránit výdajům, které si vyžádají rekonstrukce administrativních staveb.

Zůstavitel zemřel bez dědiců. Co bude dál?

25.08.2016
Praha (Lidové noviny) - Není závěť, nejsou potomci ani příbuzní. V takovém případě připadá dědictví státu. Někteří lidé zemřou bez dědiců. Závěť pro případ smrti nepořídili, potomky ani příbuzné nemají anebo žádný z příbuzných z různých důvodů nedědí. V takovém případě připadá dědictví státu, čemuž se dříve říkalo odúmrť, neboť dědictví přecházelo na stát mimo dědické řízení.

Jak uzdravit Invalidovnu

22.08.2016
Praha (Respekt) - Největší volná budova v Praze stále čeká na svého zachránce.

Stát prodá budovu u Hlavního nádraží. Na prodej je zámek i nemocnice

22.08.2016
Praha (euro.e15.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových hodlá do konce letošního roku prodat budovu U Půjčovny nedaleko pražského Hlavního nádraží. Společně s dražbami dalších budov chce do rozpočtu získat stamiliony korun.

Počet státních institucí zastupovaných majetkovým úřadem roste, vyhrál spory za 6 miliard korun

22.08.2016
Praha (Českájustice.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zatím v letošním roce uzavřel 986 dohod o zastupování v soudních sporech. Ve srovnání se stejným obdobím loni jde o nárůst o 551 dohod. Za celý loňský rok uzavřel úřad 871 takových dohod.

Po policii „ukryli“ své budovy i vojáci

16.08.2016
Praha (Lidové noviny) - Ministerstvo vnitra chce vyjmout z Centrálního registru administrativních budov všechny objekty policie a hasičů. Resort obrany tak u poloviny svých nemovitostí už v tichosti učinil. „Díky registru se daří šetřit desítky milionů, neměli bychom ho oslabovat,“ říká šéfka majetkového úřadu státu Kateřina Arajmu.

Jaký nájem platí policie? Tajné

15.08.2016
Praha (Lidové noviny) - Nejdražší kanceláře ze všech státních zaměstnanců si dopřávají policisté v pražských Nuslích, tedy když se nájemné přepočítá na jednoho zaměstnance. Pražské krajské ředitelství si tam pro svůj odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál pronajímá administrativní prostory za více než 40 milionů Kč za rok. Na jednoho z 69 pracovníků odboru to tak vychází na 600 tisíc ročně. Takovouto informaci se ale veřejnost napříště nemá dozvědět.

Po úřadech kolují klacky i dlažba z přestupků. Hned se vyhodit nesmí

14.08.2016
Praha (idnes.cz) - Zlodějíčka či vandala, který dlažební kostkou rozbil okno auta, policie nenašla. Ten kus žuly ale zaměstnal několik úředníků a plnil protokoly. Státu totiž propadají z přestupkových řízení nejen cenné věci, ale i naprosté zbytečnosti. Jako třeba větev, kterou soused praštil souseda.

Úřad platil náměstka „na zkoušku“

11.08.2016
Praha (Lidové noviny) - Majetkový úřad státu odhalil nebývalé detaily o propouštěných zaměstnancích. Těm „na překážkách“ třeba za dva roky vyplatil pět milionů.

Invalidovnu není komu prodat

09.08.2016
Praha (MF DNES) - Do dražby barokní památky se nikdo nepřihlásil. O budovu však mají nyní zájem památkáři.

Miliardový kvíz: Co s Invalidovnou?

09.08.2016
Praha (Lidové noviny) - Památkáři se hlásí o unikátní barokní budovu. Stamiliony na opravu v rozpočtu ale nemají, ve hře je tak stále soukromý investor

(Ne)potřebná hysterie

08.08.2016
Praha (Lidové noviny) - Příběh Invalidovny odhaluje slabinu státní správy.

Prodej obří budovy státu padl

08.08.2016
Praha (Lidové noviny) - V pondělí se měl stát rozloučit se svou největší budovou. Barokní skvost – Invalidovnu v pražském Karlíně – měl podle představ Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získat v aukci roku ten, kdo nabídne nejvíc. Podle informací LN se ale obří památkově chráněný areál po víkendu dražit nebude.

Prodej historické budovy Invalidovny

01.08.2016
Praha (Česká televize) - Přepis reportáže České televize o prodeji pražské Invalidovny.