Pondělí, 18. listopadu 2019

ÚZSVM dnes představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz

ÚZSVM dnes představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) spustil novou grafickou podobu stránek www.nabidkamajetku.cz.
„Jsem velmi ráda, že i státní instituce dokáže držet krok s dobou a nabídnout veřejnosti moderní aplikaci, kterou využívají stovky tisíc uživatelů. Jedná se o další krok jak zatraktivnit nabídku nepotřebného státního majetku veřejnosti, “ řekla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.
ÚZSVM průběžně vylepšuje aplikaci www.nabidkamajetku.cz tak, aby byla uživatelsky příjemnější, přehlednější a jednodušší na ovládání. Součástí změn je také nová grafická podoba, která odpovídá současným trendům. Nyní se tak veřejnost může účastnit elektronických aukcí, dražeb i výběrových řízení na přehledných moderních stránkách.
Historicky první státní elektronický aukční systém byl poprvé spuštěn 1. února 2018. V první fázi v něm byl nabízen movitý majetek, od 1. listopadu 2018 byl pak spuštěn také prodej nemovitého majetku. ÚZSVM připravil elektronický aukční systém vlastními silami bez externích dodavatelů. Jedná se o transparentní nakládání s nepotřebným státním majetkem. Na jednom místě má veřejnost on-line k dispozici majetek, který si mezi sebou nabízejí státní instituce, majetek připravovaný k prodeji nebo majetek aktuálně nabízený. Od 1. 6. 2019 pak musejí inzerovat svůj prodej nepotřebného majetku na jednom místě – na webu www.nabidkamajetku.cz všechny organizační složky státu.   
Nyní je v nabídce například vila v Hlubočepech za 25 milionů korun nebo zámek v Načeradci za 12 milionů korun. Investiční příležitost představuje také areál bývalého zahradnictví Doubravka na Plzeňsku za 39,9 milionu korun, který nabízí oplocený pozemek o velikost 1,5 hektaru vhodný i pro bytovou výstavbu sousedící s klidnou zahrádkářskou kolonií. Dále je nabízena k prodeji řada šperků, jedná se například o zlatý prsten s brilianty za 153 tisíc korun, zlatý náramek s brilianty nebo dámské hodinky se safíry a diamanty za 45 tisíc korun.

Internetové stránky www.nabidkamajetku.cz navštívilo více než 550 tisíc unikátních návštěvníků, proběhlo více než 4 700 elektronických aukcí a částka získaná do státního rozpočtu činí více než 123 milionů korun. Aktuálně běží více než 300 elektronických aukcí a zhruba 250 veřejných dražeb a výběrových řízení s aukcí.

 

banner_NMS 3.jpg