Sobota, 21. září 2019

ÚZSVM ušetří více než 86 milionů na IT systémech

14.11.2016
ÚZSVM ušetří více než 86 milionů na IT systémech
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl výrazné slevy na provoz, poskytování podpory a rozvoj Informačního systému majetku státu. Sleva činí 2,2 milionu korun měsíčně, do konce smlouvy ÚZSVM ušetří více než 86 milionů korun. Přes 12 milionů z této částky jsou úspory, které se týkají úspor na provoz systému Centrální registr administrativních budov (CRAB), který tak zlevní o více než 16 procent.
„Bezprostředně po svém nástupu do čela ÚZSVM jsem zahájila jednání s dodavateli IT systémů s cílem šetřit prostředky daňových poplatníků. Mé snahy o zlevnění ovšem dlouhou dobu narážely na argument dodavatelů, že jsou stávající smlouvy platné a účinné,“ řekla generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu. „Vypověděla jsem duplicitní a nevyužívané informační systémy, daňovým poplatníkům šetříme desítky milionů korun ročně. Bohužel odměnou za to jsou mi opakované výhružky smrtí a snahy o mou mediální dehonestaci,“ dodala Kateřina Arajmu.
 
Kromě celkové úspory za provoz Informačního systému majetku státu dosáhl ÚZSVM také výrazné slevy na „člověkodny“ pro úpravu systémů a rovněž 100 „člověkodnů“ zdarma, které může využít na nezbytné úpravy tohoto systému. Nejedná se o první slevu v oblasti telekomunikací a IT. Další výrazné slevy úřad dosáhl na mobilním volání a datových službách, kde ušetřil cca 30 %.