Transporter i Opel nakonec našly nového majitele

23.11.2022 - Ústí nad Labem

Dva automobily, zabavené z trestné činnosti, prodával ústecký ÚZSVM. Přestože o ně v prvních kolech aukce veřejnost zájem neprojevila, oba vozy se úřadu prodat podařilo.

A oba je koupil jeden majitel.

Modrý Opel Astra Classic II 1.6 z roku 2004 měl ujeto 231 000 km, na karoserii byly oděrky a interiér znečištěný. Vůz byl bez platné STK. K prodeji došlo ve 14. kole elektronické aukce, ve které byli přihlášeni dva zájemci. Přihodil jediný, a to potvrzením nejnižšího podání ve výši 12 000 korun. Tím se stal majitelem tohoto vozu.


Šedý VW T5 Transporter z roku 2010 s objemem 1968 m3 a s ujetými 230 129 kilometry na tachometru se povedlo prodat ve 13. kole. Vůz nebyl v dobrém stavu, chyběl mu přední i zadní nárazník, jeho zadní dveře i další části byly kytované. Kompletně chybělo zadní osvětlení a kliky dveří. Interiér byl znečištěný a sedačky potrhané. K dispozici byly německý velký a malý technický průkaz. Do této aukce se přihlásili tři zájemci, nicméně přihodil opět jen jediný. Potvrzením částky nejnižšího podání ve výši 160 000 korun se stal jeho novým majitelem.


Vozidla byla zajištěna z důvodu podezření ze spáchání trestného činu podvodu. ÚZSVM byl pověřen jejich prodejem z důvodu, že se jedná o majetek, který rychle ztrácí hodnotu. Proto výtěžek z těchto aukcí nebude směřovat do státní kasy, ale na účet Krajského soudu v Ústí nad Labem. Tam bude uložen až do doby pravomocného rozhodnutí soudu.

Přílohy:ÚL-11 - Opel Astra.jpgÚL-11 - VW.jpg
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.