Tři obce na Šumpersku dostaly zdarma místní pozemky

18.11.2022 - Šumperk

Všechny při převody provedl olomoucký ÚZSVM bezúplatně ve veřejném zájmu. V jednom z těchto míst, Lošticích, se vyrábí olomoucké tvarůžky.

V Dubisku proběhlo přepsání vlastnických práv u pozemku o velikosti 37 m2 a účetní hodnotě 740 korun. Tento majetek byl na stát přepsán od Ministerstva zemědělství, kde byl evidován jako nepotřebný.

 

V Jindřichově se převáděla parcela s rozlohou 144 m2 a cenou 5 300 korun. Zde, v CHKO Jeseníky, leží na daném pozemku místní silnice. V této části vesnice zvané Pleče je dochovaná zřícenina hradu Pleče ze čtrnáctého století.

 

Třetí bezúplatný převod se uskutečnil v Lošticích, tedy v obci, kde se vyrábí Olomoucké tvarůžky. ÚZSVM zde převedl na obec pozemek velký 575 m2 s účetní hodnotou 2 895 korun. Místo se nachází v místní sídlištní zástavbě a i na něm je vedena místní komunikace.

 

Loštice, původně založeny jako trhová ves ve 13. století, jsou známé svým kulturním životem. také každoročními Slavnostmi hudby a tvarůžků nebo turistickým Pochodem za loštickým tvarůžkem.

Přílohy:foto Dubicko.JPGfoto Loštice.jpgfoto Pleče.JPG
Došlo k chybě. Aplikace nemusí reagovat do znovu načtení. 🗙
Načítám...
Nelze se připojit. Klikněte pro pokus o připojení:
Připojení bylo odmítnuto.