Neděle, 20. ledna 2019

únor

Dva koně prodáni, patnáct stále čeká na nové majitele

28.02.2018
Benešov (Benešovský deník) - Koně, kteří byli odebrání majiteli z Jankova kvůli týrání, prodává Úřad zastupující stát ve věcech majetkových od února ve výběrových řízeních. Včera se konala v Benešově další aukce, při které se prodala dvě zvířata.

Většina koní z farmy v Jankově na Benešovsku má nové majitele

28.02.2018
Benešov (ČRo Radiožurnál) - Kateřina CAUSIDISOVÁ, moderátorka: Většina koní z farmy v Jankově na Benešovsku má nové majitele. Stádo navrhli veterináři zabavit loni jejich původnímu majiteli kvůli podezření na týrání. Farmář obvinění opakovaně odmítl. Část koní udal stát náhradním pečovatelům, dalších 22 zvířat prodal v dražbách, poslední byla dnes. Podrobnosti přidává mluvčí majetkového úřadu Tereza Frančová.

Příběh týraných koní se blíží ke šťastnému konci

27.02.2018
Praha (prahatv.eu) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových úspěšně nachází kupce na koně odebrané majiteli, který se o ně nestaral. Celý příběh se odehrává na Benešovsku a podstatnou roli v něm v počátcích hrálo město Votice.

Koně z Jankova už netrpí

26.02.2018
Votice/Jankov (Mladá fronta DNES) - Největší případ vyvlastněných týraných koní spěje ke konci. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodává posledních devět koní ze stáda, které celkem čítalo 87 koní.

Hledáte levný dům či byt? Stát se zbavuje nepotřebného majetku!

22.02.2018
Praha (tnbiz.cz) - Poohlížíte se po rodinném domu, bytu či pozemku, ale ceny u realitních kanceláří vám přijdou přemrštěné? Prohlédněte si nemovitosti, které prodává stát! Ten se za lidové ceny zbavuje nepotřebných domů, bytů, které zůstaly v jeho vlastnictví.

Město chce cestu kolem zahrádek

20.02.2018
Hodonín (Slovácko - regionální týdeník) – Hodonínská radnice chce od státu koupit pozemky za hřbitovem.

Budoucnost skokanského areálu ve Frenštátě

16.02.2018
Praha (ČT 1) - Osud skokanského areálu ve Frenštátě pod Radhoštěm je po dnešku nejistý. Město totiž neuspělo ve výběrovém řízení, ve kterém se snažilo odkoupit zhruba hektar pozemku právě pod skokanskými můstky. V tom nakonec zvítězila firma Tourist Invest, která nabídla o čtvrt milionu více. Vyhlašování výsledků sledovala Pavla Daňková. Pavlo, co tedy teď nejpravděpodobněji s tím sportovním areálem bude dál?

Protiatomový kryt konečně našel kupce

16.02.2018
Česká Třebová (Orlický deník) – Bývalý protiatomový kryt pod zrušeným letním kinem v Javorce dlouho nikdo nechtěl. Železobetonovou stavbu, ve které se neudržel provoz diskotéky ani střelnice, nabízel státu Úřad pro zastupování ve věcech majetkových (ÚZSVM) za víc než tři miliony korun. Kupce se podařilo najít až napotřetí.

Dvacet týraných koní z Benešovska našlo v aukcích nového majitele

16.02.2018
Praha (zpravy.iDNES.cz) - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se zatím podařilo prodat dvě desítky koní zabavených na Benešovsku kvůli týrání. Celková částka, která bude odvedena do státního rozpočtu, je 149 000 korun.

Pacienti využijí zabavené věci

15.02.2018
Hodonín (Hodonínský deník) – Automatickou pračku a vytápěcí těleso převzali díky usnesení okresního soudu pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hodoníně.

Aukce jankovských koní pokračuje

15.02.2018
Benešov (Benešovský deník) - Při druhé aukci jankovských koní konané ve středu 14. února v Benešově se podařilo prodat šest koní z nabízených jedenácti.

Sedm koní z Jankova prodal stát při aukci. Za padesát tisíc

14.02.2018
Benešov (Benešovský deník) - Sedm koní z jankovské kauzy, které na začátku minulého roku společně s dalšími 80 zvířaty odebrali majiteli kvůli týrání, našlo nový domov při aukci v úterý 13. února v Benešově. Úřad zastupující stát ve věcech majetkových takto prodal v první etapě čtyři klisny a tři hříbata, přičemž jednu z nabízených klisen si nikdo z přítomných nevybral. Podle jedné zájemkyně se jednalo o kožní onemocnění zvířete, které ji zabránilo v koupi

Začal největší prodej koní státu v historii

14.02.2018
Benešov (FTV Prima) - Karel VOŘÍŠEK, moderátor: V Benešově se dnes prodávali týraní koně, kteří dříve patřili chovateli Jiřímu Vondruškovi. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových jich prodává celkem 87.

Stát prodává starou stodolu

13.02.2018
Vratěnín (Znojemský deník) – Víc než sto let starou stodolu postavenou na cizím pozemku ve Vratěníně se pokusí prodat Úřad pro zastupování státu.

Školící středisko využijí policisté

12.02.2018
Rokytnice nad Jizerou (Hradecký deník) - Areál bývalého školícího a rekreačního střediska č.p. 430 v Dolní Rokytnici, dostali do užívání policisté.

Školicí středisko využijí policisté

08.02.2018
Rokytnice nad Jizerou (Krkonošský deník) - Areál bývalého školicího a rekreačního střediska č.p. 430 v Dolní Rokytnici dostali do užívání policisté.

Stát prodává pozemek v Šatově, prázdnou parcelu u silnice

07.02.2018
Šatov (Znojemský deník) – Ještě do pátku mohou zájemci posílat nabídky do výběrového řízení, které vyhlásil Úřad pro zastupování státu na prodej pozemků v Šatově.

Pozemek u Frýdy převzal stát

06.02.2018
Frýdek-Místek (Týdeník Frýdecko-Místecko) - Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Frýdku-Místku převzalo od Ředitelství a dálnic bezúplatně pozemek poblíž obchodního centra Frýda.

Co s nepotřebným státním majetkem

05.02.2018
Praha (ČT1/Události) - 20 tisíc poštovních známek nebo téměř stovka koní teď propadly státu. Zatímco zmíněná zvířata Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodá v historicky největší aukci, známky přenechá dětským domovům nebo výchovným ústavům.

Tisíce známek i stáda koní. Majetkový úřad má na starost překvapivé položky

05.02.2018
Praha (čt24.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) má na starost majetek patřící státu. Kromě nemovitostí se v jeho péči někdy objevují i překvapivější položky. Nedávno například státu propadly desítky koní nebo dvacet tisíc poštovních známek. Zatímco zvířata ÚZSVM prodá v historicky největší aukci, známky přenechá výchovným ústavům.