Pátek, 10. dubna 2020

únor

Zakletý byt na nejdražší české adrese

25.02.2020
Praha (faei.cz) - Některé nemovitosti sebou nesou prazvláštní příběhy. I když lákají, jako by byly začarované. Tak je tomu i v případě prázdného bytu v metropoli na Malé Straně, přímo na Kampě, v domě U Bílé boty. Vlastník zemřel a neměl dědice, takže byt připadl státu. V dražbě ale jeden ze zájemců přihazoval miliony, jako by šlo o stokoruny. Jenže nezaplatil. Neobvyklé, říkají úředníci.

Lichtenštejnové u ÚS pohořeli

25.02.2020
Brno (Právo) - Rod Lichtenštejnů a jejich miliardové majetkové nároky v Česku utržily zásadní ránu. Ústavní soud (ÚS) minulý týden ve čtvrtek odmítl s ohledem na ochranu restituční hranice (25. únor 1948) a na zachování právní jistoty a majetkových vztahů v ČR ústavní stížnost Nadace knížete z Lichtenštejna. Stížnost se týkala určení vlastnictví 600 hektarů pozemků u Říčan.

Obří rekonstrukce věznice v Hradišti odstartovala vyklízením

19.02.2020
Uherské Hradiště (Mladá fronta DNES) - Po letech čekání se schyluje k vytvoření Muzea totalitních režimů v Uherském Hradišti. Stát teď nechvalně proslulou věznici vyklidí, opraví střechu a nechá zpracovat nutné průzkumy. S rekonstrukcí se počítá v roce 2025.

Úřad získal nové pozemky

17.02.2020
Litoměřicko (Litoměřický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích bezúplatně převedl na Státní pozemkový úřad 52 pozemků v katastrálním území Habřina u Úštěku o celkové výměře 165 135 m2.

Areál bývalého kněžského semináře ve Vidnavě nejspíš brzy změní majitele

14.02.2020
Vidnava (ČRo - olomouc.cz) - Novým majitelem bývalého kněžského semináře ve Vidnavě na Jesenicku bude nejspíš firma Kaspec Invest se sídlem na Šumpersku. Byla jediná, která se přihlásila do elektronické aukce na prodej rozsáhlého areálu. Podle jejího vedení seminář koupí za necelé tři miliony korun. V roce 2008 přitom stát za areál zaplatil 29 milionů korun.

Topoly musely jít k zemi. Těžké větve padaly do areálu úřadu

14.02.2020
Břeclav (Břeclavský deník) - Topoly musely jít k zemi. Těžké větve padaly do areálu úřadu

Pro oběti zločinů odvedli statisíce

14.02.2020
Hodonín – Přes půl milionu korun odvedlo ministerstvu spravedlnosti hodonínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Na záchranu památek potřebují peníze

14.02.2020
Ústecký kraj (Ústecký deník) – Mají velkou historickou hodnotu, ale jsou zanedbané.

Havlova vila na Barrandově konečně našla kupce

12.02.2020
Praha (e15.cz) - Barrandovská vila navržená architektem Maxem Urbanem pro Miloše Havla, strýce českého exprezidenta, mění majitele. Funkcionalistický dům se vydražil za 21,9 milionu korun, uvedl portál HlídacíPes.

Aukce gramofonových desek přinesla rekordních 65 příhozů

11.02.2020
Terezín (Litoměřický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích prodal v elektronickém aukčním systému celkem 92 gramofonových LP a SP desek různých tuzemských i zahraničních interpretů z 60., 70., 80. a 90. let. Stát získal tyto desky jako odúmrť po zemřelém z Terezína.

Majitel zemřel, šperky za více než 80 tisíc korun připadly státu

11.02.2020
Znojmo (znojemsky.denik.cz) - Šperky z drahých kovů a neplatné kovové mince různých zahraničních měn předali v uplynulých dnech pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Puncovnímu úřadu.

Stát má také autobazar: V nabídce je teď exkluzivní Porsche i Felicia za 2000 Kč

11.02.2020
Praha (automix.denik.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí v současnosti zájemcům k odkoupení kromě jiného nepotřebného majektu také 39 položek z kategorie Dopravní prostředky a jejich příslušenství.

Vydražili kradené starožitnosti

10.02.2020
Kladno (Mladá fronta DNES) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Kladně prodal v elektronické aukci dva historické obrazy se sakrální tematikou.

Dům po obětech holocaustu: Stát chce náhradu za bezdůvodné obohacení

10.02.2020
Hodonín (hodoninsky.denik.cz) - Spoluvlastnický podíl o velikosti ideálních tří čtvrtin domu číslo 371 v Hodoníně na Národní třídě patří České republice. U zbylé čtvrtiny domu, jejichž původní majitelé se stali obětmi holocaustu, pokračuje řízení o pozůstalosti.

Z vlakového nádraží bude finanční úřad

07.02.2020
Dobrá zpráva pro téměř nevyužívanou výpravní budovu železničního nádraží v ostravských Vítkovicích – už nebude dále chátrat. Nádražní objekt postavený v 60. letech minulého století v tzv. bruselském stylu bude kompletně opraven a promění se v dislokované pracoviště Generálního finančního ředitelství (GFŘ).

Do Říčan by se mohly přestěhovat stovky policistů krajského ředitelství PČR. Policie získala téměř 5

07.02.2020
Říčany (info.ricany.cz) - Řešení dlouhodobého nedostatku policistů na jihovýchodě od Prahy existuje a potřebuje nyní podporu finanční a organizační. Shodli se na tom na pondělním jednání ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje Václav Kučera se starostou Říčan Vladimírem Kořenem (Klidné město).

Areál bývalé policejní služebny byl prodán v elektronické aukci

04.02.2020
Zahrádky (Českolipský deník) – Nového majitele má areál v Zahrádkách, kde v minulosti sídlila Policie ČR. Bývalou služebnu, pro kterou už policie neměla využití, nabídl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v České Lípě (ÚZSVM) k bezúplatnému převodu ostatním státním institucím, o využití však neprojevila žádná zájem, proto bylo rozhodnuto o jeho prodeji prostřednictvím elektronického aukčního systému.

Diamanty falešného šlechtice za miliony v dražbě

04.02.2020
Ostrava (Právo) - Pravé diamanty zabavené falešnému šlechtici jdou do dražby. Jde o čtyři kousky v celkové odhadní ceně přes šest milionů korun. Dražbu vyhlašuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) spolu s Českou národní bankou. Nyní řeší zejména bezpečnostní opatření – jak zájemcům diamanty ukázat.

Peníze z prodeje pervitinu skončily ve státním rozpočtu

03.02.2020
Teplice (Teplický deník) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Teplicích získal na základě rozsudku Okresního soudu v Teplicích 100 000 korun z trestné činnosti.

Místo zdi úředníci

03.02.2020
Berlín/Letňany (Mladá fronta DNES) - Němci mají ministerstva a vládu pohromadě Reportáž z berlínské vládní čtvrti. Andrej Babiš chce její obdobu vybudovat v Praze-Letňanech.