Pondělí, 14. října 2019

únor

Pozemek u zahrad poblíž Velké Bystřice na Olomoucku má nového majitele

02.02.2018
Olomouc (Český rozhlas) - Po více než 20 letech má pozemek u zahrad poblíž Velké Bystřice na Olomoucku nového majitele. Zhruba tisíc metrů čtverečních teď patří státu. Ten se ho chystá prodat. Místním to ale může zkomplikovat k zahradám. Úřad pro zastupování státu ve věcích majetkových to podle mluvčí Terezy Frančové zohlední.

Schillerová: Spory státu by neměli nákladně zastupovat advokáti, ale majetkový úřad

02.02.2018
Praha (ceska-justice.cz) - Podle ministryně financí Aleny Schillerové by měly státní instituce předat svoje spory právním zástupcům Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a eleminovat z nich advokáty. Ušetří se výdaje na externí advokátní kanceláře, souhlasí ředitelka Úřadu Kateřina Arajmu.

Týraní koně si konečně polepší. Najdou nové majitele

02.02.2018
Praha (ČtiDoma.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bude prodávat koně zabavené na Benešovsku kvůli týrání. Nabídky do prvních tří výběrových řízení s aukcí na prodej 29 koní je třeba podat do 13., 14. a 15. února. Zvířata podle veterinářů neměla dostatek krmení a byla podvyživená, proto skončila v náhradní péči.

Týrané koně zabavené na Benešovsku stát prodá v aukci

01.02.2018
Praha (Týden.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bude prodávat koně zabavené na Benešovsku kvůli týrání. Nabídky do prvních tří výběrových řízení s aukcí na prodej 29 koní je třeba podat do 13., 14. a 15. února, sdělil mluvčí majetkového úřadu Radek Ležatka.

Stát prodal pražské firmě za víc než pět milionů zámek v Dívčím Hradě

01.02.2018
Ostrava (iDnes.cz) - Stát prodal v aukci zámek v Dívčím Hradě na Bruntálsku za víc než pět milionů korun. Podle ČTK se má novým vlastníkem po podpisu smlouvy smlouvy stát pražská společnost Sky&Limited. Ta byla jedním ze sedmi zájemců o chátrající nemovitost.