Pondělí, 30. března 2020

únor

Na hranice chtějí lákat turisty

27.02.2009
CO S BÝVALÝMI PؘECHODY? Většinou opuštěné jsou budovy, ve kterých na hraničních přechodech sídlili donedávna policisté. Stát ovšem postupně převádí areály do majetku obcí, které tam hodlají vybudovat čerpací stanice, obchody a další zázemí pro turisty.

Policie získala budovu celnice

26.02.2009
Areál bývalého hraničního přechodu bude využívat jako oddělení Policie ČR pro Město České Velenice. Policie získala budovy v hodnotě téměř 16,3 milionu korun bezplatně od státu.

Objekty za miliony získal kraj

26.02.2009
Vlastníkem objektů po pohraniční a cizinecké policii u státních hranic v Kraslicích se stane Karlovarský kraj.

Kraslice mají smůlu, objekty za desítky milionů získal kraj

26.02.2009
Silničáři budou mít u hranic detašované pracoviště, slibují rychlejší zimní údržbu silnic.

Kraj získal bývalý hraniční přechod v Aši

24.02.2009
Stát převedl bezplatně do vlastnictví Karlovarského kraje většinu areálu bývalého hraničního přechodu v Aši na Chebsku. Účetní hodnota majetku je bezmála 38 miliónů korun, informovala o tom Jana Rennerová z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Stát dal kraji přechod v Aši

24.02.2009
Stát převedl bezplatně do vlastnictví Karlovarského kraje většinu areálu bývalého hraničního přechodu v Aši. Hodnota majetku je bezmála 38 milionů korun, vypočítala Jana Rennerová z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Podle radnice si z přechodu udělají základnu silničáři. Kanalizaci a čističku dostalo město Aš.

Tábor od státu bezúplatně získal část pozemku u silnice na Horkách

24.02.2009
Pozemek v katastrálním území Horky u Tábora v hodnotě bezmála 7,4 milionu korun a o výměře 30 574 metrů čtverečních bezúplatně převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na Jihočeský kraj.

Stát a město si už vyměnily půlky budov

20.02.2009
Hlavní magistrátní budova už celá patří městu. Naopak budova DHO celá státu. Úřad práce, který v ní sídlí, ji směnil za polovinu magistrátní budovy v Radniční ulici. Přestěhovat by se sem časem měli ostatní úředníci z magistrátu v ulici Pionýrů, který také patří státu.

Bělá získala eleznou

20.02.2009
Včera hodinu před polednem stvrdil svým podpisem starosta Bělé nad Radbuzou Libor Picka převzetí objektů na hraničním přechodu elezná.

Stát vrátil církvi faru

19.02.2009
Vyškovské odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedlo na ؘímskokatolickou farnost budovu bývalé fary v Kostelní ulici ve Vyškově.

Karlovarský kraj převezme objekty na přechodech

19.02.2009
Karlovarský kraj převezme od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) objekty na hraničních přechodech v Aši na Chebsku a Hraničné na Sokolovsku. Přestože jde o bezúplatný převod obou areálů, kraj bude muset vydat z rozpočtu zhruba 450.000 korun. Objekty zatím využije krajská správa a údržba silnic, informoval hejtman Josef Novotný.

Budovy na přechodu převzali opět celníci

19.02.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl některé pozemky a budovy na bývalém dálničním hraničním přechodu Břeclav - dálnice. Jedná se o pozemky a budovy, které potřebuje Generální ředitelství cel k zajištění své činnosti na tomto dálničním přechodu. Jeho hodnota převyšuje čtyřicet milionů korun, sdělila Jana Rennerová z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Všeruby hledají nájemce na bývalý hraniční areál, Nemanice už jej mají

18.02.2009
Všeruby u Kdyně na Domažlicku získaly od státu bezúplatným převodem stejnojmenný areál bývalého hraničního přechodu. Majetek dosahuje hodnoty 60 miliónů korun. Při jeho využití je obec vázána desetiletým omezením prodeje. Chce jej proto dlouhodobě pronajmout a pronájem spojuje s podporou turistického ruchu.

Zámek v Čechách byl už převeden na Kraj, stát si ho ale bude hlídat

17.02.2009
Na podzim loňského roku svým podpisem převzal hejtman Ivan Kosatík do majetku Olomouckého kraje zámek v Čechách pod Kosířem. Po podpisu smluv mezi Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a Krajem začal proces faktického předávání objektu. K oficiálnímu převodu došlo v pondělí 2. února.

Celníci zůstanou na dálnici

17.02.2009
Celníci budou nadále využívat areál bývalého hraničního přechodu se Slovenskem na dálnici D2 nedaleko Břeclavi. Poslouží jim jako zázemí i k namátkovým kontrolám řidičů. Areál za 40 milionů korun bude i sídlem silničářů, kteří se starají o údržbu dálnice, řekl mluvčí brněnského celního ředitelství Oto Ploch.

Bývalou celnici změní v bytovku

17.02.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových definitivně převedl bezúplatně obci Otovice areál hraničního přechodu Otovice na Broumovsku.

Budovy na přechodu mají nového majitele

17.02.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedl některé pozemky a budovy na bývalém dálničním hraničním přechodu Břeclav D2.

Bývalá celnice se možná promění v bytovku

16.02.2009
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v minulých dnech už definitivně převedl bezúplatně obci Otovice areál hraničního přechodu Otovice na Broumovsku. Celková hodnota převedeného majetku je zhruba 4,5 milionu korun, informovala Deník Jana Rennerová z ÚZSVM.

Do celnice ve Strání se nastěhují podnikatelé

16.02.2009
Dvě obce z Uherskohradišťska - Strání a Březová - hledají způsob, jak využít budovy bývalých celnic na československé hranici.

Přechod má nového majitele

12.02.2009
Všerubští získali bezúplatným převodem areál hraničního přechodu za 57 miliónů korun.