Pondělí, 14. října 2019

Kinský prohrál spor o parcely na Ústecku

28.02.2007
František Oldřich Kinský prohrál u prvoinstančního soudu spor o určení vlastnictví k 515 parcelám na 12 katastrálních územích v Ústeckém kraji. Včera to oznámila mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Izabela Noveská.

František Oldřich Kinský prohrál u prvoinstančního soudu spor o určení vlastnictví k 515 parcelám na 12 katastrálních územích v Ústeckém kraji. Včera to oznámila mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Izabela Noveská.Kinský podal u různých soudů v České republice 157 žalob na majetek v údajné hodnotě až 40 miliard korun. Kinský žijící v Argentině dosud dva spory definitivně prohrál, pět jich pravomocně vyhrál.
ÚZSVM v tomto soudním sporu hájil nejen státní pozemky, ale i pozemky ve vlastnictví několika obcí z Děčínska a Správy Národního parku České Švýcarsko.Rodina Kinského o majetek přišla po druhé světové válce na základě Benešových dekretů kvůli údajné spolupráci s nacisty. Polistopadové restituční zákony neumožnily návrat takto zabaveného majetku.Loni v listopadu Ústavní soud rozhodl, že majetek zabavený státem před 25. únorem 1948 nelze vymáhat prostřednictvím určovacích žalob, ale pouze na základě restitučních zákonů.