Čtvrtek, 2. dubna 2020

únor

Peníze za nemovitost jdou státu

29.02.2016
Bernartice (Písecký deník) – Stát si polepšil o 675 tisíc korun. Právě tolik peněz inkasoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) za prodej dvou domů v Jestřebicích u Bernartic. Jednalo se o takzvanou odúmrť, kdy nebyl žádný dědic, a tak dědictví připadlo státu.

Bratronice koupily od státu dům. Bude v něm mateřinka

29.02.2016
Bratronice (Kladenský deník) – Do revoluce v oblasti školství se pustili v Bratronicích na Kladensku. Od státu obec koupila rodinný dům se stavebním pozemkem a rozlehlou zahradou, v němž chce vybudovat nové prostory mateřské školy. Dalším plánem je rozšířit výuku v místní základní škole. Tu nyní žáci navštěvují od první do páté třídy, pak musí za vzděláním dojíždět. V budoucnu by zde měla být výuka až do deváté třídy.

Pro okruh získali další pozemky

26.02.2016
Brno (Brněnský deník) - Na lepší a rychlejší dopravu po Brně se od včerejška mohou více těšit řidiči, kteří městem projíždějí. Ředitelství silnic a dálnic totiž koupilo dalších čtyřiatřicet pozemků, po kterých povede brněnský velký městský okruh.

Smlouva o výpůjčce Kliniky končí. ÚZSVM: Prodloužit ji nelze

22.02.2016
Praha (e15) - Smlouvu o výpůjčce objektu na Žižkově Autonomnímu sociálnímu centru Klinika nelze prodloužit. Hlavním důvodem je nesouhlasné stanovisko stavebního úřadu. Uvedl to Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Stavební úřad Prahy 3 upozornil majetkový úřad, že stavba byla zkoulaudována jako plicní zdravotnické zařízení, a jiné využití je tudíž nelegální. Centru Klinika končí smlouva 2. března.

Jeden správce budov ušetří státu miliony

18.02.2016
Praha (Ekonom) - Nakupování nemovitosti od státu se zjednoduší. Prodeje nepotřebných státních budov a pozemků bude hromadně zajišťovat jen jeden úřad.

ÚZSVM odhalil další nemovitosti zaniklých státních podniků, tentokráte na Českolipsku

16.02.2016
Česká Lípa (parlamentnilisty.cz) - Zaměstnanci regionálního pracoviště ÚZSVM Česká Lípa prolustrovali majetkové položky zapsané v katastru nemovitostí na dnes již neexistující státní subjekty v okrese Česká Lípa. Na tento „osiřelý“ státní majetek poukázala analýza ÚZSVM Mapa majetku státu, která v celé České republice identifikovala 25.155 nemovitostí po 1.308 zaniklých státních subjektech.

Měl pomoci ke splacení, nyní rozšíří sbírku

16.02.2016
Břeclav (Břeclavský deník) - Kdysi zařízení určené k prodeji a vyrovnání dluhu, dnes součást sbírky Technického muzea v Brně. Takový je ve zkratce příběh mandlu značky Veritas 19103, který Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převedl do brněnského muzea. Mandl připadl úřadu v roce 2012 na základě verdiktu Okresního soudu v Břeclavi. „Mandl měl být na základě soudního rozhodnutí z roku 1999 prodán a částka utržená za prodej měla sloužit jako úhrada závazku lanžhotské společnosti, která dlužila Okresní správě sociálního zabezpečení v Břeclavi,“ uvedl mluvčí úřadu Radek Ležatka.

ÚZSVM prodal pozemky v Praze za 19 milionů korun

15.02.2016
Praha (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Praze prodal ve výběrovém řízení šest pozemků v Praze 4 – Podolí za 19 milionů korun.

Majetkový úřad odhalil u právního registru škodu za 44 mil. Kč

12.02.2016
Praha (epravo.cz) - Generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Kateřina Arajmu podá trestní oznámení na neznámého pachatele. Důvodem je, že úřad od roku 2009 vynaložil ze státního rozpočtu více než 44 milionů korun na pořízení a provoz Centrálního registru právního jednání. Ten přitom plně nevyužíval. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Kontrola dále zjistila, že před uzavřením smlouvy nebylo provedeno zadávací řízení podle zákona o veřejných zakázkách.

Článek plzeňského Práva o bývalém kulturním domě Svornost

10.02.2016
Plzeň (Právo) - Goodbye, Svornost. Známý kulturák v plzeňské čtvrti Doubravka má nového majitele. A vypadá to tak, že sál, kde se scházeli místní bigbíťáci, čeká demolice. Na jeho místě vyroste bytový dům.

Česká absurdita: drahá databáze bez záznamu

10.02.2016
Praha (Lidové Noviny) - Databáze státních soudních sporů za 44 milionů nemá po pěti letech jediný záznam. Prověří ji policie

Torzo střeleckého sloupu patří Chřibské, město ho chce využít jako turistický cíl

09.02.2016
Chřibská (Děčínský deník) - Zaměstnanci regionálního pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Ústí nad Labem bezúplatně předali městu Chřibská pozemek s torzem historického kamenného podstavce pro střelecký sloup, na který se upevňoval střelecký terč.

Stát se zbavuje majetku! Nabízí k prodeji i levná auta! NABÍDKA

09.02.2016
Praha (tn.cz) - Uvažujete o koupi auta, které nutně potřebujete třeba k dojíždění do práce nebo rozvážení svých ratolestí do kroužků, ale nemáte peněz nazbyt? Zkuste plechové přibližovadlo koupit od státu!

Slezské zemské muzeum rozšíří národopisné sbírky

09.02.2016
Opava (Opavský a hlučínský deník) - Muzejní předměty pocházející z odúmrtě, věnoval Slezskému zemskému muzeu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Stát prodá Invalidovnu. Zatím slouží filmařům

09.02.2016
Praha (Metro) - Deník Metro měl možnost prohlédnout si unikátní objekt v Karlíně od půdy až po sklep.

Litoměřice získaly od ÚZSVM bezúplatně sportovní areál

09.02.2016
Litoměřice (Litoměřický deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně převedl na Město Litoměřice část budov v bývalém vojenském areálu Pod Radobýlem.

Muzeum obohatily staré bankovky

09.02.2016
Brno (Brněnský deník) - Sbírky numismatického oddělení Moravského zemského muzea v Brně se nedávno rozrostly o dalších pět bankovek vydaných Československou bankou v letech 1961, 1987 a 1988. Muzeu je předal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Břeclavi.

Stát ve sporech loni uhájil 40 miliard. Česko žalují tisíce subjektů

05.02.2016
Praha (idnes.cz) - Desítky miliard korun uhájili loni státní právníci České republice ve sporech se žalujícími subjekty. Těmi největšími byli například solární baroni, či podnikatelé v hazardním průmyslu. Průměrná šance, že subjekt žalující stát se svou žalobou uspěje, je pět procent.

Litoměřice získaly od ÚZSVM bezúplatně sportovní areál

05.02.2016
Litoměřice (Litoměřický deník) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně převedl na Město Litoměřice část budov v bývalém vojenském areálu Pod Radobýlem.

Zabavené léky na výrobu drog zničí

04.02.2016
Břeclav (Nový život - zpravodajský týdeník) - Téměř devatenáct set kusů léků vhodných k výrobě drog schválili k likvidaci představitelé Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Léky propadly státu na základě rozhodnutí Okresního soudu v Břeclavi. Zabavené látky byly po celou dobu pod dohledem policistů. Konečnou likvidaci provedou za přísných bezpečnostních opatření lidé ze správy logistického zabezpečení policejního prezidia.