Úterý, 25. února 2020

Pro okruh získali další pozemky

26.02.2016
Brno (Brněnský deník) - Na lepší a rychlejší dopravu po Brně se od včerejška mohou více těšit řidiči, kteří městem projíždějí. Ředitelství silnic a dálnic totiž koupilo dalších čtyřiatřicet pozemků, po kterých povede brněnský velký městský okruh.
 
Více než třicítku pozemků koupilo ředitelství, které se většinou stará o dálnice a rychlostní silnice, od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. „Nakoupené pozemky patří do katastrálního území Žabovřesky, Královo Pole a Pisárky. Celkem se jedná o rozlohu téměř dvacet tisíc metrů čtverečních. Ředitelství za ně zaplatilo více než devět milionů korun,“ shrnul mluvčí úřadu Radek Ležatka.
           
Na stavbě okruhu se kromě ředitelství podílí také brněnský magistrát. Podle plánů by dělníci měli co nejdříve začít stavět tři části okruhu. Jedním je Žabovřeská I, Tomkovo náměstí v Brně­severu a Rokytova v Židenicích. „Nejvíce na spadnutí je stavba úseku Žabovřeská I. Projekt už je téměř u konce. Scházelo ještě vykoupit pozemky, přes které čtyřproudová silnice povede,“ sdělil vedoucí odboru dopravy brněnského magistrátu Vladimír Bielko. V Žabovřeskách by měli dělníci začít pracovat už příští rok. Hotovo bude za čtyři roky.
           
Další dva projekty chce ředitelství dokončit do roku 2020. „V Židenicích a Brněseveru začneme příští rok, skončíme pak o tři roky později,“ sdělila mluvčí silničářů Nina Ledvinová. Dělníci pak postaví tunely pod Vinohrady a novými silnicemi v jižní části Brna. Kompletní městský okruh bude hotový do roku 2035.
 
34 pozemků o rozloze téměř 20 tisíc metrů čtverečních koupilo Ředitelství silnic a dálnic za devět milionů korun.