Sobota, 28. března 2020

únor

ROZHOVOR: „Našli jsme dokonce majetek ministerstva pracovních sil“

28.02.2017
Rozhovor paní generální ředitelky Kateřiny Arajmu pro Finanční a Ekonomický Institut.

​Katastr nemovitostí obsahuje nejasné položky

27.02.2017
Praha (Regina DAB Praha) - Rozhovor v pořadu Události dne.

Majetkový úřad loni snížil počet neznámých vlastníků nemovitostí

27.02.2017
Praha (denik.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ke konci roku 2016 určil v 16 122 případech vlastníka u nemovitostí, u kterých byl dříve nejasný. V meziročním srovnání jde o dvojnásobný nárůst. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Majetek, který do konce roku 2023 nebude mít konkrétního vlastníka, připadne státu.

Skluzavka, drákulov, gestapo

23.02.2017
Praha (FaktorS) - V KTERÉ JUSTIČNÍ BUDOVĚ SE UTOPILY MILIARDY? JAK BUDE VYPADAT NOVÉ ŘEDITELSTVÍ LESŮ ČR? A KDO ÚŘADUJE V BÝVALÝCH MUČÍRNÁCH GESTAPA? FAKTOR S PŘINÁŠÍ PĚTICI NEJKURIÓZNĚJŠÍCH SÍDEL STÁTNÍCH FIREM A INSTITUCÍ.

Stát hledá majitele těchto domů! Nepatří právě vám?

23.02.2017
Praha (TN.cz) - Tisíce rodinných domů, bytů i pozemků hledají majitele. Někteří lidé ani neví, že jim nemovitost patří, další třeba v domě žijí, ale správně se o něj nepřihlásili. Vybrali jsme ty největší obytné budovy, které na seznamu ÚZSVM figurují.

Policie v Porsche. Muži zákona jezdí zabavenými auty

22.02.2017
Česko (Deník) - Když z luxusního auta s tmavými skly vyběhne muž se zbraní v ruce, nemusí to být gangster. S podobnými vozy jezdí i policisté.

Pohraniční rotu upraví pro seniory

22.02.2017
Jihozápadní Čechy (Právo) - Bělá nad Radbuzou s 1800 obyvateli připravuje s českým investorem přestavbu budovy bývalé pohraniční roty v Železné na sociální zařízení pro starší občany s více než stovkou lůžek. Město nyní dojednává s církví a se státem převody pozemků okolo roty i pod ní, řekl starosta Libor Picka. Jde o investici za desítky miliónů korun, která by přinesla příhraničnímu městu desítky pracovních míst.

Získali věci ze soudní úschovy

21.02.2017
Kostomlaty pod Milešovkou (Litoměřický deník) - Domácí spotřebiče ze soudní úschovy putovaly do výchovného ústavu v Kostomlatech pod Milešovkou.

Šance na dědictví. Stát pátrá po majitelích 650 budov v Pardubickém kraji

20.02.2017
Pardubice (iDNES.cz) - Stát hledá majitele stovek domů v Pardubickém kraji. Když se sami nepřihlásí, definitivně o ně přijdou. V celém Česku stát hledá majitele čtyř tisíc staveb, u nichž je v katastru nemovitostí poznámka - vlastník neznámý.

Bělá na Radbuzou připravuje přestavbu bývalé pohraniční roty

20.02.2017
Bělá nad Radbuzou (Zpravodajství ČTK) - Bělá nad Radbuzou s 1800 obyvateli připravuje s českým investorem přestavbu budovy bývalé pohraniční roty v Železné na sociální zařízení pro starší občany s více než stovkou lůžek.

Bývalá Oasa stále čeká na kupce

17.02.2017
Opava-Komárov (Opavský a hlučínský deník) - Areál bývalého motelu s apartmány, zahradní restaurací a jezdeckou stájí kdysi patřil Autoturistu. Nachází se v aktivní záplavové zóně, což by mohlo například bránit vybudování nájemního bydlení. „Areál bývalé Oasy nabízíme k prodeji asi už rok a půl.

ÚZSVM vyřešil další případy pozemků, které byly zapsané na zaniklé státní subjekty

16.02.2017
Praha (parlamentnilisty.cz) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve středních Čechách vyřešil v druhé polovině roku 2016 řadu případů, kdy byly pozemky zapsány na neexistující státní organizace. Jednalo se o celkem 29 pozemků v celkové výměře 23 492 m2 a v evidenční hodnotě 2 miliony korun.

Policie používá auta zabavená zločincům

15.02.2017
Ostrava (Moravskoslezský deník) - Dříve se v nich proháněli zločinci, nyní slouží policii. Řeč je o vozidlech zajištěných pachatelům nejrůznějších deliktů. Jen u moravskoslezské policie je v současné době šestnáct takových automobilů různých značek i stáří. „Stáří je od čtyř do devatenácti let,” sdělila Deníku mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková s tím, že všechna auta jsou v civilním provedení. Které policejní složky vozy využívají, Holčáková nechtěla specifikovat.

Parcela vedle kláštera U Hybernů je na prodej

15.02.2017
Praha (Lidové noviny) - Lukrativní státní pozemek v centru metropole sousedící s klášterem U Hybernů bude opět na prodej. Žaloby, které parcely blokovaly, byly totiž staženy.

Čtyřicet let marně čekala na pacienty, teď je na prodej. Stát za nemocnici chce 26 milionů

14.02.2017
Berounsko (ČRo - strednicechy.cz) - Stát znovu prodává záložní nemocnici pro případ války v Hředlích na Berounsku. Pětipatrová budova ze 70. let měla fungovat v případě války nebo pandemie až pro pět set lidí. Nikdy se v ní ale žádní pacienti neléčili. Stát za ni požaduje minimálně 26 milionů korun.

Ubikace po Sovětech skončily na skládce

14.02.2017
Olomouc (Olomoucký deník) – Ubikace po sovětských vojácích, které donedávna stály v okolí Klášterního Hradiska v Olomouci, už jsou rozebrané a na skládce. Jiskrova kasárna ohrožovala bezpečnost lidí a bezdomovci je zneužívali k pořádání mejdanů a nocování.

Stát se zbavuje majetku za stovky milionů korun

13.02.2017
Praha (TV Nova) - reportáž v pořadu Ranní Televizní noviny

Neměl dědice, půdu dostal stát

13.02.2017
Trstěnice (Znojemský deník) – Pětadvacet pozemků o celkové výměře čtyři hektary především orné půdy v katastrálním území Trstěnice u Moravského Krumlova převedl Úřad pro zastupování státu Státnímu pozemkovému úřadu.

Rytířský řád Křížovníků s červenou hvězdou získal od státu dva pozemky ve Znojmě

10.02.2017
Znojmo-Hradiště (znojemsky.denik.cz) – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Znojmě vydal Rytířskému řádu Křížovníků s červenou hvězdou na základě zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi dva pozemky v katastrálním území Znojmo-Hradiště.

Láhev rumu propadla státu

10.02.2017
Olomouc – Na zákaz pití alkoholu na veřejnosti doplatil muž, který si před olomouckou Šantovkou rozdělal láhev rumu a napil se z ní.